Şenol Güneş'ten Volkan Demirel'e Eleştiri
0 Yorum
  518 Okunma 21.11.2014

Şenol Güneş'ten Volkan Demirel'e Eleştiri

Türkiye-Kazakistan karşılaşması öncesi seyircilerin küfürlerine dayanamayarak stadı terk eden Volkan Demirel'i bir eleştiri de Bursaspor'un tecrübeli hocası Şenol Güneş'ten geldi...

Sahayı terk eden Volkan Demirel'in yanlış yaptığını ifade eden tecrübeli antrenör Şenol Güneş, Türk futbolunun gündemindeki diğer meselerini de açıklık getirdi. Lig TV'ye röportaj veren Şenol Güneş'in ifadeleri şöyle:

- Volkan Demirel küfür sebebiyle maça çıkmadı. Peki diğer karşılaşmalar da aynı hakaretlere maruz kalırsa ne olacak? Yine sahayı mı terk edecek?

- Oyuncular popüler insanlardır. Bu yüzden karakterleri de güçlü olmalı. Eski milli kaleci Rüştü Reçber zamanında şiddete maruz kaldı ama sonra dünyanın en iyi kalecisi oldu.

- (Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak'la ilgili soru üzerine) Kim olursa olsun Türkiye A milli takıma gelmemenin cezası ne ise uygulanmalı. Bu şekilde A milli takıma gelmemeler gelecek nesilleri olumsuz etkiler.

- Tükiye A Milli Takım oyuncu gelişim yeri değildir. Genç olsun yaşlı olsun iyi olan oyuncu milli takım forması giymeli.

-Bizim sıkıntımız bilgi sahibi olmayan kişilerin Türk Futbolu hakkında fikir yürütmesi. Transfer yaparken büyük parçalar harcanıyor ama altyapı için paraya ihtiyaç olunca teknik adamlara ”idare et” deniyor. Futbol zaten endüstriyel bir hal aldı. Milli takım kavramı geri plana düştü. Bari şu zamanda Türk çocuklarını yetiştirip Türkiye A Milli takımda oynatalım.

YORUMLAR (0)