Kabus


2017 süper kupa finali...

2017 süper kupa Beşiktaş ve Konyaspor arasında oynanan maç ile sahibini buldu. Konyaspor 2-1 lik skorla kupanın sahibi oldu. Maç büyük bir seyir zevki yaşattı. Ama futbol dışı olaylar maalesef bizleri üzdü. Ben de bu yazıma maç ile ilgili düşüncelerimi aktaracağım. 

Maç Konyasporun baskısı ile başladı. Beşiktaşın orta saha zaafiyeti Beşiktaş için pozisyon fakirliği oluşturdu. Konyaspor orta sahayı kendi lehine kilitleyip oyuna sahip oldu. Fofana soldan sağa kat etti. Traore top ile buluştu. Bu oyun gol için zemin hazırladı. Golden sonra Beşiktaş tepkisini verdi ama beklenen olmadı. Şenol Hoca ikinci yarı hamleleri ile oyuna ortak olmaya çalışsada, beklediği golü Konyaspor defansının uyuduğu anda buldu. Konyaspor beraberlikten sonra Beşiktaş ceza alanına rahat girmeye başladı. Belki de sahanın en iyisi olan Pepe bu sefer penaltıya sebep olup hata yaptı. Tabii penaltı gol ile sonuçlandı. Maç bu skorla bitti. Maçın özeti buydu. Ama bazı değinilmesi gerekilen konular var. Beşiktaş transferleri onun bunun rüyası diye tanıtırken kâbus yaşadı. En iyi sezonunu yaşayan Beşiktaş sadece tek bir kupa aldı. 


Standart Konyaspor ise sezonu iki kupa ile tamamladı. Birde saha dışı olaylar vardı. Sahaya sokak kavgalarında kullanılan kesici alet atmak, tam bir felaket. Güvenlik yetmez bunlara , polis almalı artık stat güvenliğini. Hakem ise unutulmamalı. Aynı pozisyonu farklı yorumlayan hakem tek doğru yaptı: Penaltı( ha o da açıkça ortadaydı zaten)
Okunma : 232

YORUMLAR (0)