Beşiktaş Dünya Kulübü Olma Yolunda!


Süper Ligde son iki sezonu şampiyon bitiren ve 3. yıldızını takan Beşiktaş,sadece saha içinde yaptıklarıyla değil,saha dışındaki etkinlikleri,taraftarları ile de gündem haline gelmiş durumda...

Hatırlarsanız Fikret Orman'ın bir hedefi vardı. Beşiktaşı dünya kulubü yapmak.Kolay bir iş değil ama yapılabilir. Beşiktaşı 100 Milyon taraftara ulaştırıp dünya kulübü yapmak isteyen Orman bu konuda iyi gidiyor. Çin'e yapılan seyahat ve orda oynanan Schalke04 ve Guangzhou ile oynanan maçlar da bu proje içinde. Özellikle Schalke 04 Alman takımı olmasına rağmen Çin'de çok önemli bir yere sahip ve tam 20 Milyon Çinli takipçisi var.Bakarsanız bu maçlardan sonra Schalke 04 twitter hesabı üzerinden Beşiktaş ile şakalaşmalarda bulunmuştu.Ayrıca bu maç devlet kanalında yayınlandı ve tam 91 Milyon seyirci izledi. Tüm bunlardan sonra Beşiktaş da Çin'de belli bir taraftar sayısına ulaştı ve ulaşmaya devam ediyor.Özellikle bu konu Beşiktaşı,Fenerbahçe ve Galatasarayın çok üstüne çıkartabilir. Manchester City 2003 yılında Çin'de böyle etkinlikler düzenleyerek bugünkü haline geldi. Evet geç kalmış olabiliriz ama bu iş işten geçti anlamına gelmiyor.

Beşiktaş'ın Antalyaspor ile oynadığı lig maçı Çin dahil tam 43 ülkede yayınlandı. Çin bunu devlet kanalından yayınladı. Düşünebiliyor musunuz? Devlet kanalı. Öyle basit bir şey değil bu kanalı yüz milyonlar izliyor. Bir de buna Beşiktaşın oynadığı hoş oyun ve bir o kadar hoş olan atmosfer ve taraftarı hesaba katın. Beşiktaş eğer bu yolda doğru adımlarla devam ederse şampiyon olsun olmasın,çok farklı bir takım olacaktır. Ayrıca bu Çin ile sınırlı kalmayacak Asya'daki Türk cumhuriyetlere de gidilip orda da bir topluluk oluşturma çalışmaları hedefleniyor.

Beşiktaş taraftarı da bunu haketmiyor değil. Özellikle Diego Costa için başlatılan Come to Beşiktaş etkinliği Türkiye de o kadar çok yayıldı ki bu etkinliğe ünlüler bile katıldı. Tabi Türkiyenin en vizyonlu yönetimi de buna seyirci kalmadı.Sadece taraftar emeği ile Türkiye'de yaygın hale gelen Come To Beşiktaş çılgınlığı yönetim desteğiyle Dünyaya yayıldı yeni gelen transferlere yapılan Come To Beşiktaş videoları Dünyanın bir çok yerinde izlendi, beğenildi hatta Roma kulübü bir benzerini Cengiz Ünder'e de yaptı.
 
Özellikle Pepe transferi ile dünya gündemine oturan Beşiktaş bu videolarla da Dünya'da ilgi duyulan bir kulüp haline geldi.B u sezon Şampiyonlar Ligi'nde boy gösterecek Beşiktaş o güzel futbolunu oraya yansıtması ve iyi sonuçlar alması halinde Avrupa'da da önemli bir taraftar kitlesine sahip olacak ve Fikret Orman'ın hedeflediği yere yavaş yavaş gelecektir.
Okunma : 289

YORUMLAR (0)