Barcelona Bitmiş Hocam


Dün akşam oynanan Real Madrid yenilgi artık bir devrin kapandığını gösteriyor.Barcelona artık eskisi gibi değil. O tüm kupaları toplayıp rakibine top vermeyen Barcelona,atak dahi yapamayan Ronaldosuz Real Madride ezilen bir takıma dönüştü...

Dün akşamki Real Madrid-Barcelona maçıyla hepimiz anladık ki o tiki taka oyunuyla rakibe top vermeyen, yıllardır tüm kupaları silip süpüren Barcelona bugün içerde dışarda ezeli rakibine karşı hiçbir şey yapamayacak hale gelmiş.

BU OLAYIN NEYMAR'LA FALAN İLGİSİ YOK

Bunun sebebi zayıflayan Barcelona orta sahasıdır.Johan Cruyff'un çocukluğundan beri tiki taka oynatarak yetişdirdiği Xavi,İniesta devri kapanıyor artık.Yerine gelen Rakitic,Umtiti'de bunu yapamıyor. Artık futbolda pas oyunu devri bitti.Şimdi futbolda fizikli ve kontra atak yapmayı bilen takımlar kazanıyor. Burdan Euro 2016'ya gidelim sürpriz takım İzlanda da tıpkı dediğim gibi oynuyordu.Hem de o oyuncularla!

TİKİ TAKA ARTIK ÇÖZÜLDÜ

Barcelona'nın bu kadar iyi olmasının sebebi de Tiki Taka'yı çok iyi uygulamalarıydı.Johan Cruyff'un kurduğu bu sistem onları buraya kadar getirdi. Artık yeni bir sistem şart. Bu sadece Real Madrid yenilgisi ile alakalı değil. Bu taktik Şampiyonlar Ligi'nde de artık işlemediğini göstermişti. Paris Saint-Germain ve Juventus yenilgileri artık futbolda boruyu pas yapan değil hızlı oynayanın çaldığını herkese gösterdi.

YENİ SİSTEM,YENİ ORTA SAHA YAPISI ŞART

Barcelona'nın kadrosundan Messi'yi çıkaralım Premier Lig'e koyalım şampiyon olamaz.Bu orta saha ile La Liga'da bırakın şampiyonluğu ilk 3'e zor girer.Neymar'ın satışından elde edilen 220 Milyonluk gelirin biraz üstüne koyularak yeni bir orta saha kurmaları gerek.Benim düşüncem Matic ve Eriksen'in alınması yönünde bu ikisine Rakitici de eklersek Barcelona'nın o efsane orta sahası geri dönmez ama bu kadar kolay baskı yemeyen bir takıma dönüşür.
Okunma : 279

YORUMLAR (0)