Üç Büyüklerin 4. Hafta Özeti


Beşiktaş zemine rağmen kazandı. Fenerbahçe herşeye rağmen umutlu. Galatasaray neme rağmen kaybetmedi....

Beşiktaş ligin 4. Haftasında Karabükspor deplasmanından kötü zeminde kötü oyunla 3 puan almayı başardı. Bu sektörde bu paralar dönerken bu zeminlerin bu kadar kötü olması gerçekten bir rezalet. Futbolumuzdaki yönetim zaafiyetinin açık bir göstergesi resmen. Bu kadar yıldıza bu kadar para verip sakatlanmaları için elimizden geleni yapıyoruz. Futbolun marka değeri diyoruz da ne futbolumuz var ne de marka değeri. Maalesef bunu da bu değeri yükseltmek için geldiğini söyleyen TFF yönetimi.

Beşiktaş kaçta etkili futbol oynamasının yanı sıra önce penaltı kaçırıp sonra da on kişi kalınca Karabükspora karşı kapanıp kontra atak oyununu tercih etti ve bunda da başarılı oldu. Şenol Güneşin akıllı hamlesi Quaresmayı sola alıp Babeli forvete koyması galibiyeti getiren hamle oldu. Karabükspor!un bu kadar düşmüş ve eksik kalmış Beşiktaş'ı yenememesi camianın düşünmesi gereken bir problem olarak düşünüyorum.
Fenerbahçe, Başakşehir maçının sonucu önceden belli gibiydi. Hazırlık maçları dahil sadece üç maç kazanabilen bir büyük takım olmaz. Çift ön libero oynayıp her maç iki gol yenmesi artık sistemin değişmesi gerektiğinin sinyalini veriyor. Vardar maçına da Başakşehir maçına da aynı sistemle çıkan bir hocanın cesaretini sorgulamak lazım. Takım iskeleti, yani kaleci, stoper, orta saha ve santrfor mevkilerinde banko oyuncusu olmayan takımın başarılı olması mümkün değildir.

Başakşehir yine bilindik disiplinli oyunuyla ve takım oyununu çok başarılı oynamasıyla Fenerbahçeye karşı üstünlük sağladı. Oyunun temposunu kendi istediği gibi kontrol etti. Bir ara kontrolü Fenerbahçeye kaptırsa da maçın sonunu yine alıştığımız Başakşehir olarak bitirmeyi bildi.
Antalyaspor maçının Galatasaray için zor geçeceğini tahmin ediyordum. Özellikle zeminin kötü nemin fazla olması oyuncuların önceki haftalardaki performansını ve becerilerini ortaya koyamayacağının sinyalini veriyordu. Antalyasporda haftaiçindeki Eto krizi Galatasaray için bir avantajdı ama bu olayı lehine çeviren taraf Antalyaspor oldu. Galatasarayın skoru geç bulduğunda ve biraz daha sert takımlara karşı nasıl bir oyun sergilediğini de test etme imkanımız oldu. Yine de saha ve hava durumundan dolayı net bir karara varmak şu an için doğru olmaz diye düşünüyorum. Avrupada mücadele bu hafta başlıyor. Tüm takımlarımıza sakatsız kayıpsız bir hafta diliyorum.

 

Okunma : 229

YORUMLAR (0)