Heyecansız Milli Takım


Dün geceki maç için sizlere roman bile yazabilirim değerli okurlarım. Dün geceki maç sadece 90 dk oynanan bir maç değil Türk futbolunun durumudur. Dramdır...

Bir önceki yazım da söylediğim gibi zaten aday kadro açıklandığında işler yolunda değildi. Ve bunun üstüne sahaya sürdüğü ilk 11 de KURT hocaya yakışmadı. Fiziksel olarak hazır olmadığını söyleyen Arda'nın, fizik gücü yüksek bir takıma karşı oynatmak bizlere küfürdür. Lucescu bey Arda'yı kadroya alarak topuklarına değil beynine sıkmıştır. Lucescu bey'i bir basın toplantısında vs. bir yerlerde görsem soracağım sorulardan birisi; Mehmet Topal neden defans göbeğinde oynuyor? Kim söylüyor? Kimden öğrendiniz? Yahu Mehmet Topal'dan stoper olmaz. Mehmet Topal'ı taraflı tarafsız bütün futbolseverler sempatik bulur, severler, sayarlar fakat Lucescu bey'in bu ısrarından dolayı Mehmet Topal artık antipatik gelmeye başladı bana. 

Lucescu Bey Riva'da yatıya kalmış

Maç öncesinde İzlanda'yı ayrıntılı çalıştığını,uykusuz kalıp maçı çokça defa zihninde oynadığını söyleyen sayın Kurt Luce boşu boşuna uykusuz geceler geçirmiş. İzlanda'yı çalışan adam, hava toplarına hakim olduğunu, fizik gücü yüksek bir takım olduğunu bilir. Hava toplarına hakim fiziksel olarak sağlam bir takıma karşı oynayacaksanız eğer uzun boylu ve fiziki olarak hazır oyuncuları davet edersiniz.

Tek sıkıntımız altyapı değildi

Dün geceki maçtan sonra kahvelerden sokaklara, sokaklardan spor programlarına, oradan sosyal medyaya kadar her yerde bir altyapı türküsü vardı. Herkes koro halinde bu türküyü söyledi ve dinledi. Fakat sayın Türk futbolseverler, bizim oyuncu havumuzda bir sıkıntımız yok. Her bölgede 3-4 tane alternatifimiz var. Arda gitsin Cengiz Under var, Cengiz gitsin Abdülkadir var oda gitsin Emre Akbaba var. Defans bölgemizde Çağlar Soyuncu, Ömer Toprak, Serdar Aziz, Ahmet Oğuz, Yalçın Ayhan, Sabri Sarıoğlu,Caner Erkin, Gökhan Gönül, Kaan Ayhan,Ömer Ali Şahiner var. Orta Alan da Oğuzhan Özyakup, Emre Belözoğlu, Nuri Şahin, Hakan Calhanoglu, Cengiz Ünder, Emre Akbaba, Emre Mor, Abdülkadir Ömür, Yusuf yazıcı var. Hücum bölgesinde Cenk Tosun, Burak Yılmaz, Enes Ünal, Mevlüt Erdinç var. Bunlar kötü oyuncular değil sadece bir silkeleme bir yenilik bir heyecan gerekiyor. Bu yönetimsel olabilir. Teknik direktör değişikliği olabilir. Köklü değişiklikler gerekiyor. Acilen ayağa kalkıp kendimize gelmemiz şart.
Okunma : 275

YORUMLAR (0)