Sinema

Onlar Bizim Geleceğimiz


Türkiye son yıllarda Avrupa'da en yaşlı ligler sıralamasında zirveye oynuyor. Her geçen sene yaşı ilerlemiş futbolcular gelmekte ve son kontratlarını Türkiye imzalamaktadır...

İlerlemiş yaşına rağmen iş disiplini olan yaptıkları mesleğe saygıları bulunan futbolcular tabiki bize çok şey katmaktadır. Gomis, Valbuena, Pepe gibi starlar marka değerimizi arttırıp gençlere yaşam tarzlarıyla örnek oluyorlar. Ama bunu bazı yöneticiler biraz suyunu çıkarıyor. 33'lük  Kameni,36 'lık Carrasco,35'lik Durica gibi oyunculara son mukavelelerinde milyon euroları vermek yerine genç kardeşlerimi en azından takım bünyesine sokup o atmosferi yaşamalarını sağlamayız. Fenerbahçe'nin genç file bekçisi Erten Aksu, Kameni 'den hem daha kötü bir performans sergilemezdi hem de Fenerbahçe yeni genç bir kaleci kazanmış olurdu. Sezon başı Türkiye liginde yetişmiş oyuncu sayısı, altyapıdan yükselmiş oyuncu sınırı gibi uygulamalar gündeme geldiğinde Galatasaray'da gündem Volkan Şen olmuştu.

Elinde altın jenerasyon olarak nitelendirilen 2000 doğumlu Recep Gül, Atalay Babacan gibi yıldız adaylarına şans vermek, onları Türk futboluna kazandırmak yerine Volkan Şen konuşulması bile sarı-kırmızılı taraftarları rahatsız etmişti. Burada en büyük görev yine bize düşüyor. Genç kardeşlerimize destek vermeli,sabretmeliyiz. Onlar Türk futbolunun geleceği. Denedikçe öğrenecek hatalarından ders alıp birer yıldız olacaklar.
Okunma : 232

YORUMLAR (0)