Sinema

Galatasaray Hezimete Uğradı, Büyük Darbe Aldı


Cimbom ağır yaralı!...

Bugün oynanan Başakşehir-Galatasaray maçını Başakşehir 5-1 gibi büyük bir skor ile ezdi geçti. Goller 25.dakikada Joseph Attamah (1-0) 41.dakikada Emmanuel Adebayor (2-0) 55.dakikada Bafetimbi Gomis (2-1) 58. , 76. dakikalarda yine Emmanuel Adebayor (3-1) (4-1) ve 89. dakikada Kerim Frei Koyunlu’dan geldi.
 
Benim yorumum ve açıklamam şöyledir:
 
Galatasaray teknik direktörü Igor Tudor yanlış ilk 11 ile çıktı ve yanlış oyuncuları oynattı. Bence Lasmin Latovlevici yerine Martin Linnes’le ve Tolga Ciğerci yerine Garry Rodrigues’le başlamalıydı. Hemen hemen her maçta olduğu gibi değişik bir 11 ve değişik diziliş ile oynayıp ateşlen oynuyor. Igor Tudor Galatasaray’a geldiğinden beri büyük maç kazanamıyor. Devre arasında Galatasaray takviye yapması şart. Gollerin çoğu hemen hemen her maç kötü performans sergileyen ve doğru düzgün orta açamayan Lasmin Latovlevici’nin kanadından geldi ve Tolga Ciğerci sol kanat oyuncusu olmadığı için sol kanadın eksikliği çok hissedildi. Ve ayrıca bu maç Feghouli ve Serdar Aziz’in yokluğuda çok hissedildi ama Serdar Aziz’in yokluğu daha çok hissedildi çünkü Galatasaray en çok kafa toplardan gol yedi. Bu maçta da 2 kafa  golu yedi ve Jason Denayer Serdar Aziz gibi doğru düzgün kafa toplarına çıkıp uzaklaştıramadı. Jason Denayer Galatasaray’ın çocuğu olabilir ama bazen kafa topuna çıkmakta sorunları var. Herşey hakeme bağlanamaz ama Başakşehir’in 2. golunden önce Fernando Reges’e taban var yani faul ve hakem ceza sahası dışında Ndiaye’nin faulunu vermedi ama tabi ki de bunlar bahane, Galatasaray daha iyi oynayabilirdi. 

Lasmin Latovlevici yine iyi orta açamadı ama Bafetimbi Gomis iyi kafa vurup golü attı ve maçı 2-1’e getirdi. Helal olsun. Galatasaray 3 dakika dayanamadı ve yine gol yedi maç 3-1’e geldi. Galatasaray’ın savunması yine evlere şenliktı. Fernando Muslera duran toplara çıkmıyor, bu büyük bir sorun değil ama yinede sorun yarattıyor.  Martin Linnes’in Latovlevici’den eksiği ne? Daha iyi pas yapıyor , daha iyi hucum yapıyor ve daha iyi orta yapıyor. Ve Igor Tudor denen hoca halen değişiklik yapıp Martin Linnes’i oyuna almıyor. Galatasaray oyuncuları daha çok dikkatli olması lazım ve kart yememesi lazım.  Ellia yine iyi geldi ve takımına penaltı kazandırdı. Emmanuel Adebayor attı ve maçı 4-1 yapttı. Muslera çaresız , Adebayor yine hattrick yaptı.Ev sahibi Başakşehir 4-1 onde ve ilk değişikliğini yapiyorlar ve Tudor halen yapmıyor. Galatasaray oyuncu değisikliği yapması lazım, birisi Tudor’a oyuncu değisikliği hakkı olduğunu söylesin. Ve sonunda maçın 78, dakikası ve sonunda değisiklik geldi ama hiç gelmeseydi çünkü kötü top oynayan Tolga Ciğerci çıkması gerekirken iyi oynayan Belhanda oyundan çıktı. 

Kerim Frei Koyunlu çok güzel geçti ve golünü attı, savunma yine birşey yapmadı ve K. Frei çok kolay geçip şutunu attı. Başakşehir takımı çok iyi futbol oynadı ve buldukları pozisyonları iyi değerlendirdi. Galatasaray ise çok kötü oynadı. Galatasaray’a bu skor yakışmadı, Galatasaray hakkında başka ne diyeceğimi bilmiyorum yazıklar olsun, umarım değişir bu durumlar.
Okunma : 1502

YORUMLAR (2)

 1. Sancaktar
  Sancaktar
  19.11.2017 12:03:43

  Tebrik ederim Murat ONAY genç yaşına rağmen güzel yorumlamışsın galatasarayın maçını
 2. Murat Onay
  Murat Onay
  18.11.2017 23:31:42

  Başakşehiri tebrik ediyorum.