Sinema

Kayserispor-Beşiktaş


Türkiye Süper Liginin 15. haftasının en çok merak edilen müsabakalarından biri olan Kayserispor-Beşiktaş maçı karşılıklı birer golle sonuçlandı...

Avrupa'da uçuyor, Türkiye'de yürüyor.

Hafta içi Beşiktaş'ın yedek oyuncularından kurulu kadrosuyla Avrupa'da aldığı sonuç hepimizi mutlu etti. Avrupa'da uçan bir 'Kartal' var. Fakat Türkiye'de yürüyen bir 'Kartal' var.

Kayserispor riske attı.

Kayserispor, maça risk alarak başladı. Hem açık oyun oynama isteği hem de savunmadan kısa paslarla çıkma ısrarı Beşiktaşlı futbolcuların pozisyonları cömertçe harcamasıyla son buldu. Kucher'in mükemmel top kontrolü ve asisti sonucu öne geçen Kayserispor, Umut Bulut'un ağır kalmasından dolayı yapmış olduğu penaltı sonucu hem ilk yarıyı berabere bitirdi hem de maçı riske attı. Çünkü 'bana göre' net penaltı olan pozisyonda gereksiz gerilmeleri hem bir çok kart çıkmasına neden oldu hem de hakemin Kayserisporlu futbolculara bakışını sertleştirdi. Zaten büyük takım yandaşı olmak için fırsat kollayan hakemin eline koz vermiş oldular. İkinci yarı, yine hakemin doğru kararıyla on kişi kalmalarına rağmen iyi direndiler ve maçta başka gol yemediler. 

İlk yarıdaki penaltı kararı ve ikinci yarıdaki penaltı kararları doğru olmasına rağmen hakem maçın genelinde Kayserisporu resmen doğradı. Futbolcuları tahrik eden davranış ve kararlarıyla gerdi.

Beşiktaş, Türkiye'de yine bildiğimiz gibi...

Beşiktaş, maça geçen haftadaki gibi hızlı başladı. İleride pres yaparak ve hızlı oynayarak iki net gol pozisyonu buldu. Fakat Cenk ve Oğuzhan net pozisyonlardan faydalanamadı. Daha sonra maçtaki ağırlığını kaybeden Beşiktaş, yediği şok bir golle geriye düştü. Devre sonunda Cenk'in atik bir haraketiyle penaltıyı alıp gole çevirmesi sonucu soyunma odasına beraberlikle gitti. İkinci yarının başında rakibin on kişi kalması sonucu satranç müsabakasına dönen oyunda Şenol Güneş'in hamleleri bana göre doğuydu. Ama futbolcular Avrupa maçlarının aksine gibi yardımlaşma ve mücadeleden uzaktılar. Şumudica'nın hamlelerini futbolcuları daha iyi uyguladı ve maç 1-1 berabere sonuçlandı.

Beşiktaş şampiyonluk yolunda bir yara daha aldı ve kopmamak için devrearasına kadarki iki maçını kazanıp sezonun ikinci yarısına mümkün olduğunca az puan farkıyla başlamak isteyecektir. Kayserispor'un süpriz çıkışı devam ediyor. Dün Bursaspor'un yaptığını yapmayıp rakibinden korkmayarak mücadele eden Kayserispor'u kutluyorum.
Okunma : 258

YORUMLAR (0)