Galatasaray'lı Oyuncular Topluca Bedelli Sırasında
0 Yorum
  469 Okunma 19.12.2014

Galatasaray'lı Oyuncular Topluca Bedelli Sırasında

Son bedelli'den faydalanan Galatasaraylı futbolcular askerlik şubesinde topluca başvuru yaptı...

Dün sosyal medyaya dolaşan bir resim kafaları karıştırdı. Sarı kırmızılı futbolcular bedelli askerlik başvurusu yaptığı yerde çekildiği iddia edilen resimde, Burak Yılmaz, Selçuk İnan, Olcan Adın,Umut Bulut, Yekta Kurtuluş ve Hakan Kadir Balta isimler bulunuyor.

Sosyal medyada tartışmalara neden olan resimin gerçek olup olmadığı bilgisine Posta ulaştı. Cimbomun futbolcuşarı, Florya'daki G.saray tesislerinden çıkıp Zeytinburnu'ndaki askerlik şubesinde topluca bedelli askerlik başvurusunda yer aldı. Başvuru sırasında hatıra resmi çektirdiler. Resimde, askerlik şubesinde görevli olduğu tahmin edilen zat da var.

BEDELLİ İÇİN SON TARİH 13 ŞUBAT

Kamuoyunda geniş yer bulan ve binlerce erkeğin beklediği bedelli askerlik başvuruları 15.12.2014 Aralık’ta başladı. Başvuruların ilk dokuz gününde toplam 3500 kişi bedelli askerlik başvuru bulundu. Bedelli askerlik başvurusu için son tarih ise 13.02.2015.

Bedelli uygulamasından henüz fiili askerlik hizmetine başlamamış ve 01.01.1988 tarihinden (bu tarih dahil) önce doğan yükümlülerden istekli olanlar, 13 Şubat 2015'e kadar askerlik şubelerine veya yurtdışı temsilciliklerine başvurmaları ve 18 bin lira ya da karşılığı kadar yabancı ülke parasını peşin olarak ödemeleri şartıyla yapabilir.

YORUMLAR (0)