BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56

Sivasspor'un Yeni Hocası Sergen Yalçın İlk İdmanına Çıktı
0 Yorum
  891 Okunma 23.12.2014

Sivasspor'un Yeni Hocası Sergen Yalçın İlk İdmanına Çıktı

Sivasspor'un yeni teknik direktörü Sergen Yalçın ve ekibi bugün saat 15.00?te yapılan idmanda yer alarak oyuncularla tanışıp kaynaklaştı...

Sivasspor'da Roberto Carlos'tan boşalan teknik direktörlük koltuğuna Sergen Yalçın'ı getiren Sivasspor bugün Yalçın'ı Sivas şehrine getirerek idman öncesi medya çalışanlara açıklamada bulundu.

Çok ani bir gelişmeyle Sivasspor’a geldiğini söyleyen Sergen Yalçın, önceki teknik direktör Brezilya'lı Roberto Carlos’un öenmli bir teknik direktör olduğunu belirtti.

Roberto Carlos’un Sivasspor’da çok başarılı hizmetleri olduğunu söyleyen Sergen Yalçın, “Onu unutmamak lazım ama dediğim gibi bu böyle bir iş. Değişimler olabiliyor tabi takımlarda. Maalesef Sivasspor’da da böyle bir süreç gelişti. Ondan sonra biz göreve başladık. İnşallah bizim için iyi bir dönem olacak diye düşünüyoruz. Geçen sene aynı şekilde aynı süreçte göreve başlamıştık. Bizim için iyi bir süreç olmuştu. Bu sene de aynı başarıyı yakalamak istiyoruz. İyi bir camiaya geldiğimizi düşünüyoruz. Sağlıklı ligin iyi takımlarından bir tanesine geldik. Şuan da bulunduğumuz yer kesinlikle bu kadronun kalitenin karşılığı değil puan cetvelindeki yeri. En kısa sürede birlik ve beraberliği yakalayıp Sivasspor’u gerçekten olmak istediği yere çıkarmak istiyoruz” ifadesini kullandı.

Sivasspor’u yakından tanıdıklarını da belirten Sergen Yalçın, “Zaten takımı biliyoruz. Sürekli seyrettiğimiz bir takımdı Sivasspor. Oyuncuları, kalitelerini biliyoruz. Yapılması gerekenlerin hepsinin farkındayız. Bugün yarın gerekli toplantıları yapacağız. Takviye yapılması gerekiyorsa yapacağız. Elimizde iyi bir oyuncu gurubu var ama 3-4 oyuncu takviyesi yapabiliriz devre arası. Onu yönetimle konuşacağız ve ona göre karar vereceğiz. Önümüzde iki maçlık bir süreç kaldı lig için. Mutlaka bu süreçten puanlarla çıkmak durumundayız çünkü ikinci yarıya çok daha iyi başlamak istiyoruz. Pozisyonumuz belli. Bu güç burada var. Bizde elimizden geldiği sürece yardımcı olmaya çalışacağız onlar bize yardımcı olacak beraberce bir şeyler başarmaya çalışacağız” diye söyledi.

Teknik Direktör Sergen Yalçın’ın ekibinde şu kişiler yer alacak: Tamer Tuna, Murat Şahin, Sarp Yiğit, Murat Kaytaz, Levent Açıl

YORUMLAR (0)