BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56

Fernando Torres Yetiştiği Takıma Atletico Madrid'e Geri Dönüyor
0 Yorum
  1056 Okunma 28.12.2014

Fernando Torres Yetiştiği Takıma Atletico Madrid'e Geri Dönüyor

Chelsea'den Milan'a 2 seneliğine kiralanan ancak İtalya'da kendisinden beklenenlerin çok altında kalan alt yapısında yetiştiği takıma A. Madrid'e geri dönecek haberleri dolaşıyor...

Milan ile anlaşan ve İtalyan forveti Alessio Cerci'yi takasta kullanarak Fernando Torres'in transferini bitirdiği söyleniyor.

30 yaşındaki oyuncu, sezon başında Chelsea'den 2 seneliğine kiralık olarak Milan kadrosuna ilave olmuş ancak İtalya'da da beklenenlerin altında kalarak sadece 1 gol atabilme başarısı göstermişti

Fernando Torres, önümüzdeki sezon sonuna kadar A. Madrid'de kiralık olarak top koşturacak.

11 yaşında Atletico Madrid takımının çatısı altına olan İspanyol forvet Fernando Torres, 19 yaşında A kulübünde kaptanlık görevine getirilmiş ve süper oyunuyla genç yaşında Avrupa'nın en önemli futbolcuları arasında gösterilmeye başlanmış ve 244 resmi karşılaşma da 91 gol atımıştı.

2007 senesinde 26.5 Milyon Pound ücretle İngiliz takımlarından Liverpool'a transfer olan Fernando Torres, İngiliz takımında  taraftarların sevgilisi haline gelmiş ve birçok rekor kırdığı takımda 142 resmi müsabakaya çıkıp 81 defa golünü atmıştı.

2010-2011 sezonu devre arasında ise 50 Milyon Pound bedelle başka bir İngiliz takımı Chelsea'ye geçen Fernando Torres, bu rakamla Britanya futbolunda gelmiş geçmiş en pahalı transferi olmuş ancak Londra temsilcisinde büyük hayal kırıklığı yaşayarak bir türlü kendisinden beklenen performansı gösterememişt.

Fernando Torres, 2001 senesinde Avrupa U-16 ve 2002 senesinde da Avrupa U-19 Şampiyonları'nda gol kralı olmuş dikkatleri üzerine çekmişti. Birçok İspanyol spor gazeteleri transferi manşetlerine taşıdı.

YORUMLAR (0)