BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56

Galatasaray Liv Hospital Sırbistan'a Uçtu
0 Yorum
  954 Okunma 16.1.2015 1

Galatasaray Liv Hospital Sırbistan'a Uçtu

Galatasaray Liv Hospital, THY Avrupa Ligi Top 16 maçında Sırbistan takımlarından Kızılyıldız Telekom ile bu akşam yapacağı maç için Sırbistan'a uçtu...

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat'ın da yer aldığı uçakta, Atatürk Havalimanı'ndan özel uçakla Sırbistan'a gitti.

Havalimanında medya çalışanlara açıklamada bulunan Başkan Duygun Yarsuvat, maçın dostluk içinde geçmesini temenni ederek, "Sırbistan'a gideceğiz, maçı oynayıp ve döneceğiz. Biz dostluk maçına gidiyoruz, savaşa gitmiyoruz. Maçtan sonra geri döneceğiz. Endişemiz yok, korkmuyoruz. Korkunun da ecele faydası yok" ifadesini kullandu.

Duygun Yarsuvat, Galatasaray Liv Hospital kafileye 7 koruma polisinin eşlik edecek olmasıyla ilgili soru üzerine, "Bütün kafilelerde var, yeni mi öğreniyorsunuz?" cevabını verdi.

Ergin Ataman: "Alışık olmadığımız düzende gidiyoruz"

Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, İstanbul'da yaşanan ve kimsenin tasvip etmediği acı olay yüzünden Kızılyıldız Telekom maçının güvenlik açısından riskli bir hale geldiğini söyledi.

Ergin Ataman, yayıncı kuruluşa NTV Spor'a yaptığı açıklamada, gerginlik nedeniyle seyahat programlarını değiştirdiklerini ifade ederek, "Ağır bir atmosfer olacak ama Kızılyıldız taraftarı her maçta ağır bir atmosfer yaratıyor. Bizim için tek dezavantaj, alışık olmadığımız düzende gidiyoruz. Normalde bir gün önceden gidip, sabah antrenman yaparak maç oynuyorduk. Şimdi ise maç günü gidip, karşılaşma saatine kadar otelde kalacağız. Tek hedefimiz iyi basketbol oynayıp galibiyet çıkarmak" diye konuştu.

Kızılyıldız Kulübü'nün tepkisini çeken açıklamaları nedeniyle birkaç defa özür dilediğini söyleyen Ergin Ataman, "Ben bu açıklamamdan 1-2 saat sonra ölüm haberini aldığımda çok üzüldüm. Zaten bunun arkasından hemen yaptığım açıklamayla özür diledim. Yapabileceğim başka bir şey de yoktu. Biz Belgrad'da defalarca maç oynadık. Bugüne kadar hiçbir sorun yaşamadık. Ancak bu kez kimsenin beklemediği bir olay meydana geldi. Bunun sorumlusu Galatasaray ya da ben değilim. Spordaki her türlü şiddeti kınıyorum" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (0)