BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56

Samsunspor, 20 Ocak 1989 Trafik Kazasından 26 Yıl Geçti
0 Yorum
  1401 Okunma 20.1.2015 1

Samsunspor, 20 Ocak 1989 Trafik Kazasından 26 Yıl Geçti

Bundan tam 26 sene önce, Samsunspor takım otobüsü trafik kazası geçirmiş, Korkunç kazada Samsunspor'dan 5 kişi ölmüştü...

Türk Futbolu Tarihinin en acı kazasının yaşanmasına sebep olan olayda, Samsunspor Teknik Direktörü Nuri Asan, futbolcu Mete Adanır, şoför Asım Özkan olay anında, futbolcu Muzaffer Badalıoğlu kaldırıldığı Havza Devlet Hastanesi'nde, futbolculardan Zoran Tomic de ailesinin isteğiyle götürüldüğü Yugoslavya'da 6 ay komada kaldıktan sonra hayatını kaybedenlerden olmuştu.

Samsunspor Kazada oyuncularıdan Emin Kar, Naser Beadini, Yüksel Öğüten, Erol Dinler, Orhan Kılınç, Mustafa Sinecek, Kasım Çıkla, Fatih Uraz, Şanver Göymen, Caner Yılmaz, Ercan Koloğlu, Hakkı Bayrak, Uğur Terzi, Burhanettin Beadini ile Mustafa Mutlu, Kulüp Müdürümüz Yüksel Özan, Malzemeci Halil Bayraktar, Masör Mahmut Çalış yaralı olarak sağ kurtulmuştur. Ancak trafik kazasının etkisini uzun senelerdir üzerlerinden atamamışlardır.

Caner Yılmaz:  Kazadan yaralı kurtuldu ve Samsunspor'da top oynamaya devam etti. Antalyaspor'da oynarken futbolu bıraktı.

Yüksel Öğüten: Kazadan yaralı kurtuldu. Samsunspor'da futbola devam etti. Giresunspor, Çubukspor ve Merzifonspor'da oynadı. Futbolu 1993 senesinde aktif futbolu bıraktı.

Yüksel Özan: Kazadan yaralı olarak kurtuldu. 2006 senesinde öldü.

Halil Bayraktar: Malzemecimiz kazadan yaralı olarak kurtuldu. Malulen emekli.

Mahmut Çalış: Masör kazadan yaralı olarak kurtuldu. Masörlüğe başka takımlarda devam etti.

Samsunspor takımı bu kazadan sonra, kırmızı-beyaz olan renklerine siyahı da eklemiştir.

YORUMLAR (0)