BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56

Hakan Çalhanoğlu'nun Değeri Arttıkça Artıyor
0 Yorum
  658 Okunma 3.3.2015 16

Hakan Çalhanoğlu'nun Değeri Arttıkça Artıyor

Bayer Leverkusen'li Türk futbolcu Hakan Çalhanoğlu'nun değeri son 3 senede 120 kat arttış gösterdi...

Bayer Leverkusenli oyuncunun değeri 18 milyon euroyu da çoktan geçti. Gurbetçi futbolcu Hakan Çalhanoğlu, Bundesliga ligine bu sezon damga vuran oyunculardan oldu. En son attığı golle Şampiyonlar Ligi'nde İspanyol takımı Atletico Madrid'i yıkan golü atan 21 yaşındaki oyuncu Avrupa'da son senelerin en çok kıymetlenen futbolculardan biri oldu.

Bundan tam 3 sene öncesinde bonservisi 1 milyon euro bile olmayan Hakan Çalhanoğlu, bugün itibariyle değerini 18 milyon euroya kadar yükseltti. Şu an transfer olması halinde takımın 20 milyon eurodan aşağı bırakmayacağı söyleyen genç futbolcu, performansını bu şekilde sürdürmesi durumunda bir kaç ay içinde 25 milyon euroluk bir değere ulaşacağı söyleniyor.

Tarih 2012 Şubat'ında Karlsruhe'de 150 bin euro olan bonservis değeri, aynı yılın haziran ayında 1 milyon euroya kadar yükselen Hakan Çalhanoğlu, tarih 2013 Kasım'ında Hamburg'da 4 milyon euroluk bedele kadar ulaştı. Hamburg'dan Bayer Leverkusen'e 14 milyon euro bedelle yolcu olan futbolcu, burda da artışını yükselti.

Son raporlara göre 18 milyon euroyu bulan Hakan Çalhanoğlu, gerek Bundesliga liginde gerekse Avrupa'daki karşılaşma da bu rakamı da çoktan yükselttiği, yeni güncellemeyle birlikte daha yukarılarda olacağı söyleniyor.

 

YORUMLAR (0)