BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56

 2014-15 Sezonu U15 Gençler Ligi Şampiyonu Osmaniye İdman Yurdu
0 Yorum
  1073 Okunma 8.3.2015 00

2014-15 Sezonu U15 Gençler Ligi Şampiyonu Osmaniye İdman Yurdu

Geçtiğimiz sezon 1.amatör liginin ilk yarısını lider olarak, sezonu 3.sırada tamamlayan Osmaniye İdman Yurdu, geçen sezon gençler ligi kategorilerinde şampiyon olamamıştı...

Bu sezon U 17 gençler ligini EML sporun ardından 2. sırada tamamladı. U 15 liginde ise düğüm son hafta çözüldü. Ligin son haftasına girerken, rakibi EML sporun 2 puan gerisinde bulunmakta idi. Bugün oynanan karşılaşmayı 2 -0 galip gelerek Osmaniye'yi liginde temsil etmeye hak kazandı.

Osmaniye'de oynanan gençler ligi kategorilerinin hepsine giren nadide kulüplerimizdendir. (EML Spor ve Önderspor diğer kulüpler). Takımın herşeyi olan Sinan hoca yaz kış demeden takımla ilgilenmektedir. Bütün liglere girmesi takdire şayan bir iştir. İlimizi Bal'da temsil eden ve 1.amatör ligde şampiyonluğa oynayan kulüplerin tüm gençler ligi kategorilerine girmemesi nasıl açıklanabilir? Maddi destek olmayan kulüpler bile her kategoriye girerken hedefleri büyük kulüplerin alt yapıya yeterince önem vermemesi ne kadar doğrudur.

Osmaniye İdman Yurdu maçlarını izlerken, Sinan hocayı özellikle de maçlarda saha kenarında oyuncuları taktik verirken söylediği sözleri dikkat etseniz çok güzel sözleri var. Ayrıca oyuncuların hakemlere itiraz ettiği durumlarda veya rakip oyuncularla laf söylemelerinde onları uyarması hocamızın takdir edilecek yönlerinden birkaçıdır.

U 15 Gençler ligine katılan ve şampiyonluk iddiası kalmadığı halde ligden çekilmeden karşılaşmalara devam eden kulüplerimizin yönetici, antrenör,futbolcuları, lig usulü oynanmasında emeği geçenleri, saha komiserlerini ve görevlilerini , hakemleri, emniyet güçlerini saymadığımız ve emeği geçen herkesi tebrik ederiz.

Not: Haber Osmaniye İdman Yurdu facebook adresinden alıntıdır.

YORUMLAR (0)