BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56

Fenerbahçe'den Derbi Maçta Bayrak Dikme Açıklaması
0 Yorum
  608 Okunma 4.4.2014 09

Fenerbahçe'den Derbi Maçta Bayrak Dikme Açıklaması

Tarih 6 Nisan 2014 Pazar günü Galatasaray ile Fenerbahçe derbi maçla ilgili İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantı da açıklamalarda bulundular...

İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü binasında, Vali Yardımcısı Aziz Mercan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Galatasaray takımı adına yönetim kurulu üyesi Necati Demirkol ve icra kurulu başkanı Lutfi Arıboğan, Fenerbahçe takımı adına da yönetim kurulu üyesi Yalçın Haker ile stat müdürü Ayhan Bak ile diğer yetkililer katıldı.

Kulüpler arasındaki anlaşma gereği konuk Fenerbahçe'nin taraftarlarının alınmayacağı Türk Telekom Arena'daki derbi maçta, bin 200 özel güvenlik, bin 794 de polis olmak üzere toplam 2 bin 994 güvenlik personelinin görev yapacağı bildirildi.

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Haker: "Güzel bir maç olacağını umut ediyorum"

Yalçın Haker de karşılaşmanın sorunsuz geçmesini temenni ederek, "Güzel bir maç olacağını umut ediyorum. İnşallah seyirci olayları, provokasyonlar olmaz. Trabzon'da yaşadığımız gibi hadiseler olmaz. Güzel bir şekilde maçımızı oynayıp döneceğiz" açıklamasında bulundu.

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Haker, Fenerbahçe'li oyuncu Alper Potuk'un derbiyi kazanmaları halinde saha içinde saç ve sakallarını kestireceğine yönelik sözlerinin hatırlatılması üzerine, "Onlar sosyal medyada konuşulan şeyler, hiçbir futbolcumuzun herhangi bir provokatif eyleminin olacağını sanmıyorum. Şampiyonluğa odaklandık. İnşallah bu karşılaşma da en iyi şekilde geçip, mutlu sona bir adım daha yaklaşacağız" ifadelerini söyledi.

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Haker, kazanmaları halinde şampiyonluk kutlamasında bulunup bulunmayacaklarına yönelik soruyu ise "Şampiyonluğa daha matematiksel olarak var. O yüzden herhangi bir kutlama olacağını zannetmiyorum. Derbi maçının atmosferi biraz farklı oluyor ama onun dışında bir şey olacağını sanmıyorum" şeklinde soruyu yanıtladı.

Necati Demirkol: "Güzel futbolun konuşulduğu maç olmasını diliyorum"

Toplantıdan sonra medya mensuplarına açıklamada bulunan Necati Demirkol, dostluğun, kardeşliğin ön plana çıktığı, gerginlikten uzak, güzel bir karşılaşma olmasını dilediğini söyledi.

Galatasaray'ın stadı Türk Telekom Arena'nın organizasyon açısından örnek bir stat olduğunu anlatan Necati Demirkol, şunları kaydetti:
"Bu güne kadar stadımızda herhangi bir sorun olmadı. Türk örf ve adetlerine göre, Sarı-kırmızılı geleneklerine göre misafirlerimizi ağırlayacağız. Güzel futbolun konuşulduğu maç olmasını diliyorum. Bizim haysiyetimizin, namusumuzun bekçisi güvenlik güçlerimiz her zaman yanımızda. Provoke eden bazı spor yöneticileri ve futbolcular olduktan sonra güvenliğe de daha büyük iş düşüyor. Onun için herkesin hem söylemlerine hem de hareketlerine dikkat etmesi lazım."

Galatasaray taraftarının çok bilinçli olduğunu dile getiren Necati Demirkol, şöyle konuştu:

"Bizden daha bilinçli bir taraftarımız var. Taraftar ile yönetim et ile tırnak gibidir. Birbirinden ayrılması mümkün değildir. Taraftarın zaman zaman aile içinde protestolarda bulunması normal. Başarıya endeksi bir taraftarımız var. Biz de bunlardan ders alacağız. İşimizi daha iyi yapmaya çalışacağız. Taraftarımız her türlü mutluluğu ve güzelliği hak ediyor. Çok bilinçli ve sağduyulu bir taraftar. Oyuncularımıza da güveniyoruz. Daha önce bize çok büyük mutluluklar yaşattılar. Bu maç da inşallah güzel olur."

YORUMLAR (0)