BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56

Saphir Taider, Yaşı İlerlemeden Kulüpler Üzerine Düşülmesi Gerek


Saphir Taider, Yaşı İlerlemeden Kulüpler Üzerine Düşülmesi Gerek

Saphir Taider de gelecek vaad ettiğini düşündüğüm futbolcular arasında...

Yaş:23

Vatandaşlık: Cezayir

Kilo: 76 kg

Boy: 1,80cm

Piyasa Değeri: 5 Milyon€

Mevki: Göbek, Defansif Orta Saha

Oynadığı Takım: Bologna

Maaş: 300 Bin€

Oyun Stili;

Göbek oyuncusu olmasına rağmen dengeli bir oyundan çok ofansif ağırlıklı bir futbol oynuyor. Fiziki olarak çok üst düzey olmasa bile ikili mücadelelerde kolay kolay yere düşmeyen bir futbolcu, ikili mücadele kaybettiğinde ise çok çabuk toparlanıp tekrar topu kazanmak için hamlede bulunabiliyor.Bu yüzden ofansif ağırlıklı bir oyuncu olarak görünse de defansif olarak da iyi işler yapabiliyor.Çok hırslı bir futbolcu fakat agresif birisi değil kendini kontrol edebiliyor. Teknik kapasite olarak ahım şahım bir özelliği yok; pas yaparken standart seviyede top dağıtabiliyor,zaman zaman başarılı ara pasları verebilse de dediğim gibi teknik kapasitesi üst düzey değil.Riskli bölge olan 1. bölgede fazla tehlikeye girmez ve garanti oynar. Şutları gol olmasa bile kalecileri zorluyor.

Artı Yönleri;

Hırslı karakter yapısı sebebiyle rakip orta sahasını oldukça yıpratabilen bir oyuncudur. Şu ana kadar üst düzey kulüplerde uzun süre oynamamasında dolayı tecrübesizdir fakat maç içinde tercihlerinde çok fazla sıkıntı yaşamıyor.

Eksi Yönleri;

Takımda kritik durumlarda sorumluluk almıyor veya alamıyor,takımın gol atması gerektiğinde rakip defansı açamıyor, top yapıp oyun kontrolünü sağlayabilse de rakip defansa karşı ??anahtar?? görevi göremiyor.

İstatistikleri;

Kariyerinde 154 maça çıkmış ve 14 gol 7 asist ile gollere katkıda bulundu,

Maç başına 0,13 gole katkı.

Uygun Olduğu Sistemler

4-2-3-1:2?li orta saha bölgesinde görev aldığında ,yanında mutlaka teknik kapasitesi Taider?e göre daha yüksek bir futbolcu olmalıdır.Aksi halde ise takım oyun kurarken çok zorlanılabilir.

4-4-2:4?lü orta sahanın ortasında görev aldığında partnerinin de Taider ile aynı tip oyuncu olduğunda başarılı olunabileceğini düşünüyorum,çünkü;

Yanındaki oyuncu ofansif veya defansif ağırlıklı bir futbolcu olursa orta saha dengesinde sıkıntı yaşanabilir.

Önerdiğim Takımlar

Everton: 4-4-2 diziliminde Ross Barkley ile iyi bir tandem oluşturabileceğini düşünüyorum.

Borussia Dortmund:4-2-3-1 dizilimden Sebastian Kehl?in emekli olmasından dolayı orta sahada oluşan boşluktan dolayı İlkay Gündoğan?ın ofansıf ve defansif açıklarını kapatabilecek bir oyuncu olabilir.

En fazla 3-4 sene sonunda piyasa değeri tahminim: 19-22 Milyon€

Hazırlayan : Kaan YAĞCI
Okunma : 700