Türkiye Kupası, Bir Kupadan Fazlası


Öncelikle futbola ve spora gönül vermiş kardeşlerime, abilerime böylesine hedefleri büyük, tarafsız ve objektif haberler sunma amacında ki editör ve yöneticilerin bulunduğu spordefteri'den sizlere yazılarımı ve yorumlarımı atacak olmanın haklı mutluluğunu yaşıyorum...

Dilerim yazılarımı sizlerle paylaştığım dönemde hakkımda olumlu-olumsuz görüşlerinizi eksik etmezsiniz.

Ziraat Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe, Galatsaray ve Beşiktaş'ın çeyrek finaldeki ilk maçlarını tamamlamasının ardından görüyoruz ki Fenerbahçe ve Galatasaray ideale en yakın kadrosu ile mücadele etti. Şenol Güneş ise hem yeni oyuncuların takıma adapte olması hemde sakatlıktan yeni çıkan oyuncuların form tutması adına biraz daha rotasyonlu bir kadro çıkardı. Tabiki grup maçlarının sona ermesi ve artık çeyrek finali hak edecek üç büyüklerin dışında ki bu beş takıma grup mücadelelerinde ki gibi tamamen yedeklerden hatta kimi zaman A2'den çağırdığı oyuncularla çıkmasını beklemek biraz absürt olurdu.

Bakıldığı zaman Ziraat Türkiye Kupası'nın büyük takımlar için önemi özellikle finansal açıdan fazla olmasa da bu durum Anadolu takımları için avantaj sağlamış oluyor. Öyle ki herhangi bir Anadolu takımının bu kupayı kazanması kupa primi almaktan çok bir de ligde ki konumu ne olursa olsun doğrudan UEFA Avrupa Ligi'nde gruplarda mücadele etme anlamına geliyor. Amed Sportif faaliyetler takımının geldiği noktayı büyük bir başarı olarak kabul ederken Torku Konya veya Akhisar Belediye takımı için aynı şeyi söylemiyorum. Nitekim onlar da ortaya koydukları futbol ile aslında Ziraat Türkiye Kupası'nı fazlasıyla önemsediklerini ve yaptıkları açıklamalarla kupayı hedeflediklerini gösterdiler. Bu kupanın çok daha fazla önemsenmesi gerektiğini perşembe akşamı Fatih Terim Stadyum'unda Medipol Başakşehir - Çaykur Rizespor maçında göreceğiz.

Esenlikler dilerim.

Okunma : 869

YORUMLAR (1)

  1. Tsubasa
    Tsubasa
    11.2.2016 00:32:59

    İlk yazınız olmasına rağmen gayet başarılı.