Fener Şimdi PAŞA, Peki Ya Sonra?


Ve daha fazlası beklense de Fenerbahçe biraz olsun tat verdiği bir maçı 3 gollü 3 puanla kapattı...

Sezon başından bu yana oynadığı maçların %99'unda ilk dakikadan oyunu domine etmek isteyen ama attığı ilk golden sonra vites düşüren Fenerbahçe daha ilk dakikadan her zaman ki hızlı temposu ile Kasımpaşa kalesine yüklenmeye başladı. Hiç kuşkusuz Fenerbahçe taraftarı Antalyaspor'a karşı 3-0 geriye düşmesine rahmen yine de çıkarmak istemediği Josef De Souza ve Mehmet Topal'ın olmayacağı bir Fenerbahçe'yi merak ediyordu. Aylardır artık klişe haline gelen "Aynı tip oyuncular olan Mehmet Topal-Souza ikilisi neden aynı anda ilk 11'de oynuyor?" Sorusuda bu maçta sorulmayacaktı. Herkes kafasında orta alana birilerini yerleştirirken defans oyununa fazlasıyla önem verdiğini bildiğimiz Vitor Pereira Michael Kadlec'i defansif orta saha pozisyonuna çekerek özellikle kendi taraftarına "yok artık" dedirtti.

Neyse ki Pereira'nın Ozan Tufan'ı oynaması gereken yerde oynatması, Volkan Şen'e ilk 11'de yer vermesi ve çok daha önemlisi Fernandao'nun kulübede bekletilerek birazda kamuoyu ve medyanın baskısıyla Van Persie'nin ilk 11 başlaması Fenerbahçe taraftarını sevindirdi. Bugünde gördük ki Robin Van Persie daima ilk 11 oynayarak ve biraz özel ilgi ile motive edilerek kondisyonunu en yükseğe çıkartabilir bunula beraberde R.V.P Fenerbahçe için hiç bir fedakarlıktan kaçınmaz terinin son damlasına kadar mücadeleci ruhunu ortaya koyar. Aksi taktirde takımın birkaç maç bekleneni verememesi ve Van Persie'nin daha fazla süre alamaması Pereira'nın taraftarıda karşısına alması anlamına gelir. Van Persie oyundan çıkarken duyulan ıslıklarlar bunun en büyük habercisiydi. Ozan Tufan ise Topal-Souza ikilisinden bir tanesinin yerinde oynaması halinde Diego'nun en büyük yardımcısı takımında iyi bir oyuncusu olması yolunda umut verebilir. 

Volkan Şen'i değerlendirecek olursak, Volkan Bursaspor'da oynadığı dönemde de golü gerçekten bir forvet oyuncusu gibi koklayan bir oyuncuydu hâlâ da öyle fakat biraz olsun Volkan'ın bitiriciliğini geliştirmesi ve bulduğu fırsatları değerlendirmesi gerekiyor. Bunun yanında daima kıymeti bilinmesi gereken oyuncular var. Kendini gerçekten Fenerbahçe takımın neferlerinden biri hisseden Türkiye'nin en iyi sağ beki savaşçı ruhlu Gökhan Gönül ve ülkenin en iyi sol beki olmak için kendi takım arkadaşı Caner Erkin ile mücadele eden Hasan Ali Kaldırım.

Tüm bunlardan bahsettikten sonra Fenerbahçe takımının yeniden Topal-Souza ikilisine dönünce ilk golü atıp sonra da zevk vermeyen oyun stilinde oynayacağını söylemek zorundayım. Çünkü Mehmet Topal'ı yillardan beri defansif özellikleri ile biliyoruz Josef de Souza'nında ara pası verme, çizgiye inme, gole katkı sağlama hatta ve hatta şut çekmek için bile fazlasıyla geride kaldığını düşünürsek Fenerbahçe'nin Beşiktaş gibi rakibi bunaltıcı bir oyunu oynayacağını söylemek siz değerli okuyucularımı kandırmak olur sadece. Bakalım Pereira haftada 2'şer maç oynayacağı bu önümüzdeki dönemde taraftarı ve kamuoyunu tatmin edebilecek mi.

Okunma : 863

YORUMLAR (0)