Cimbom Çoktan Gitmiş TERSİNE!


Şimdi size bir klişe daha BAŞIMIZ SAĞOLSUN RUHUMUZU KAYBETTİK!...

Evet Galatasaray taraftarının klasikleşen takım kötü oynadığında kullandığı zaman zaman pankart olarakta tribünlerine astığı bir slogandır. Ama malesef artık bu iş eskisi kadar kolay olmayacak çünkü kötü sonuçların gelmeye devam etmesi Galatasaray'ın sadece ruhunu değil parasını, oyuncusunu ve ilerleyen günlerde bir kulübü kulüp yapan taraftarınıda kaybetmesi anlamına gelecektir. Torku Konyaspor karşısında ki boş tribünler biraz olsun bunu göstermişti. Galatasaray'ın kötü sonuçlarla karşılaştığı sürecin sorumlusu ne Dursun Özbek'tir ne de Hamza Hamzaoğludur. Fakat bu sürecin kötü sonuçlanmasının faturası Hamza Hamzaoğlu'na kesilmiştir belkide Dursun başkanın en büyük hatasıdır bu.

Ben, Hamza Hamzaoğlu'nun Galatasaray'ının Mustafa Denizli'nin Galatasaray'ından çok daha iyi ve mücadeleci olacağına inananlardandım. Futbolda daima teknik, taktik ve bireysel yetenekler gibi konular ön plana çıksa da oyunculara karşı daima inançlı, oyuncuların yürekten oynamasını isteyen onlara her türlü kolaylığı sağlayan, onlara karşı babacan tavır gösteren teknik direktörlerin hep bir adım önde olduğunu düşünürüm. İşte Hamza Hamzoğlu böyle bir teknik patrondu sarı kırmızı takımda. Fazlasıyla eleştirilmesine rağmen Umut Bulut'a sahip çıktı, Umut bizim çocuğumuz dedi, Jem Paul Karacan daha iyi olacak dedi vs. biraz olsun Galatasaray'ı ayakta tutabildi.

Peki teknik adamlık kariyerini asla tartışamayacağımız Mustafa Denizli ne yaptı? Takımın başına geçmeden önce transfer sözü aldı ve maalesef sözü yerine getirilmediği gibi birde Burak Yılmaz satıldı.

Belki bunlar Denizli'nin başarısızlığının etkenleri olabilir fakat unutmayın ki Hamza Hamzaoğlu kulübün de mali durumunu bildiği için "idare edebilirim" diyerek mevcut oyuncularına inanan ve gerçekten kulübün yönetim kurulu üyelerinden bile çok daha fazla Galatasaray'lı olduğunu bence ispatlamış bir teknik ADAMDIR.
Okunma : 743

YORUMLAR (0)