BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56


Karakartalı AVCI yakaladı!


Beşiktaş neredeyse artık kendi stadı olarak lanse edilen Fatih Terim Stadyum'unda hedefi UEFA Avrupa Ligi olan, ligimizin deneyimli teknik direktölerinden Abdullah Avcı'nın takımı Medipol Başakşehir ile karşılaştı. Karakartal deyim yerindeyse 1 puanı son hamlede kurtardı...

Maçı iki taraf için ayrı ayrı değerlendirecek olursak Beşiktaş ligin başından beri izleyicilerine alıştırdığı hücum futbolunu bu maçta sahada gösteremedi. %60 topa sahip olma yüzdesiyle oynadı. Ama bu oran e...ğer tabelaya yansımıyorsa dilediğiniz kadar topa sahip olun bir işe yaramaz. Maçın sonunda Şenol Güneş "biz rakipten daha iyiydik" dedi. Maalesef Şenol hocaya biri hatırlatmalı ki Beşiktaş kaleye sadece 4 isabetli şut çekebildi ve bunların ikisi zaten gol oldu. Hakemi bir kenara bırakacak olursak maçı izlemiş olan herkes Beşiktaş'ın 3 puanı hak etmiş olduğunu kesinlikle savunamaz.

Maça Başakşehir cephesinden bakarsak... Bugün Abdullah Avcı bir çok maçta olduğu gibi yine özellikle büyük takımlar nasıl analiz edilir ve nasıl durdurulur bunu gösterdi. Lig başından beri hücum futbolu oynayan ve rakiplerine hep fazla fazla gol atmak isteyen Beşiktaş'ı geride kapanan ve topu her aldığında kontra atakla rakibi ileri doğru püskürten bir Başakşehir takımı vardı. Her zaman söylerim, eğer rakip hücum yapan bir rakip ise geride kapanıp kontra ataklarla onu kalesinde tehdit etmelisiniz bu da rakibin bir türlü hücum geliştirememesine ve size karşı rahat rahat ileri çıkamamasına neden olur. Tabi burada oyucularınızın hızlı ve teknik yetenekleride bir o kadar önemlidir. 

Örneğin Emre Belözoğlu gibi Abdullah Avcı'dan aldığı talimatları sahanın içinde takıma çok iyi yansıtabilen takımı adeta hücum ve defansif anlamda yönlendirebilen bir ismin oyundan çıkarılması art arda iki gol birden yemenize neden olacaktır.

Okunma : 1019

YORUMLAR (0)