Sen Neymişsin Be Abi!


Bizler Salı gecesi Vitor Pereira'nın şefliğinde Fenerbahçe orkestrasının seslendirmiş olduğu her zaman görüp duyamayacağımız bir esere şahit olduk ...

Fenerbahçe'nin oyunun genelinde ki rakibi yıldırmaya yönelik futbolunu anlatmaya kelimeler yetmez. Takımın istek ve arzusu, oyuncuların teknik özellikleri ve "mutlaka goller atmalıyız" anlayışıyla süslenen Fenerbahçe'nin oyununun sonucunda tüm kamuoyu "2-0'dan fazlasını hak ettik" sözlerini söyledi. Hiç kuşkusuz her birimiz maçı izlerken tamamen Diego'nun oynayabileceği bir maç kanaatine vardık. Çünkü orta sahada biraz daha yaratıcılık anlamında gerekli bir oyuncuydu Diego ve bence daima bu kadronun değişilmez ilk 11 oyuncusu olmalı ve daha çok katkı yapmasına imkan verilmelidir.  Maçın ilk yarısında %71 topa sahip olma oranında oynayan Fenerbahçe'nin bu orana rağmen ilk yarıyı 1-0 ile kapatması tamamen Pereira'nın bir çok basın toplantısında belirttiği gibi "sabır, sabır, sabır" Gün geçtikçe futbol anlayışını çok daha iyi kavrayabildiğimiz Pereira oyuncularının gol için acele etmesini istemiyor. Herşeyden önce defansif kurguyu ve oyun hakimiyetini ele geçirip golü ikinci plana bırakıyor ve ne "olursa olsun defans" anlayışından da taviz vermemeye devam ediyor.

Tabi ki Fenerbahçe cephesine övgüler yağdırırken Lokomativ Moskova takımında son 68 gündür resmi maç oynamadığını sadece 3 tane hazırlık maçı yaptığını söylemekte fayda var. Ve bunların ötesinde golcüleri Oumar Niasse'ın Everton'a satılması da onlar için büyük bir handikap oldu. Yanlış anlaşılmasın, tüm bunların olmadığını düşünecek olursakta yine de Rus ekibinin Fenerbahçe ile denk tutulacak bir yanı olduğunu düşünmüyorum.

Rusya'da Fenerbahçe'nin oyunun ilk bölümlerinde Moskova seyircisinin yarattığı atmosfer ile biraz olsun baskı ile karşılaşacağını düşünüyorum çünkü Rus ekibi özellikle ilk yarıyı gol yemeden önde kapatmak için çok çabalayacaktır fakat bunun Fenerbahçe'nin turu geçmesini engelleyecek düzeyde olacağını sanmıyorum. Fenerbahçe bu geceden itibaren bir sonra ki turun hazırlıklarına başlayacaktır ama kimse unutmasın ki maç sahada kazanılır.
 
Okunma : 905

YORUMLAR (0)