Yine de En İyisi Beşiktaş!


Herşeyden önce bu hafta oynanmış olan maçlardan sonra özellikle Galatasaray-Trabzonspor maçından sonra hayatımda büyük yer kaplayan futbol aşkından istemsizce biraz olsun uzaklaştığımı itiraf etmeliyim ...

Fenerbahçe'nin Bursaspor deplasmanında bıraktığı 2 puanın ve bu puanların devamının Vitor Pereira'nın sonunu hazırlayabileceğini düşünüyorum. Çünkü Pereira, geldiği günden beri defansif anlayışı herşeyin üstünde tutmuş "ne olursa olsun gol yemeyelim" demiştir. Fakat Pereira'nın Van Persie yerine sürekli Fernandao'da diretmesi ve devamında da puan kayıplarının gelmesi daha da fazla Pereira'yı medyanın önünde aciz duruma getirecektir. İhtimali düşükte olsa Kadıköy'de olası alınacak bir Beşiktaş yenilgisi sonrası Fenerbahçe yönetiminin Pereira'yı göndermesi anlamına gelebilir. Ama neyse ki UEFA'da ki başarı Pereira'nın yerini sağlamlaştırdı diyebiliriz.

Maçtan önce herkesin tahmin ettiği gibi isimleri büyük olsa da şu anda kötü durumda ki iki takımın maçıydı bu. Her iki takımda ilk dakikalardan itibaren orta sahayı kontrol etme amacındaydı fakat ikisinin de başarılı olduğunu söyleyemeyiz. Mustafa Denizli yeni bir strateji geliştirerek genellikle İtalyan takımlarının denediği top rakip takımdayken 5'li, top kendisindeyken 3'lü defans kurgusu anlayışını takıma yüklemeye çalışıyor. Trabzonspor ise Muhammet Demir'den fazla sayıda gol beklememeli çünkü Muhammet golcü değil en ilerde oynayan fakat iyi top saklayan bir oyuncu eğer yanında iyi bir hareketli santrafor daha olursa Trabzonspor rakip takımlara çok ciddi sıkıntı yaratabilir.

Kimse bana bugünden sonra Beşiktaş'ın sezonun başında ki temposuyla aynı orantıda başarılı olduğunu söyleyemez. Çünkü sezon başında çok daha fazla golü isteyen ve istediğini de bir nebze olsun alabilen bir Beşiktaş vardı. Fakat Gençlerbirliği maçında dakika 85'i gösterdiğinde tam 13 isabetsiz şut vardı Gençlerbirliği kalesine. Son maçta oyuncular sis yüzünden hücum yapmakta zorlandıklarını söylemişlerdi ama bir sonra ki maçta yani Pazartesi akşamı güzel bir hava vardı fakat Beşiktaş sezon başında ki gibi değildi. Yine de Beşiktaş'ın en büyük rakiplerine ve süper ligdeki 18 takımın genel durumuna bakılacak olursa en futboluyla en keyif veren takımın Beşiktaş olduğunu söyleyebiliriz. 

Okunma : 792

YORUMLAR (0)