BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56


Şampiyonluk Deresinden Daha Çok Su Akar!


Kesinlikle her zaman ki gibi değil "SEZONUN DERBİSİ" hatta belkide sezonun en önemli maçı oynandı Kadıköy'de herkesin formda ve hücum oynuyor izleyenlere zevk veriyor dediği Beşiktaş ile oynadığı her maçta herşeyden önce topa ve oyun kontrolüne hakim olmak isteyen Fenerbahçe'nin savaşı idi bu...

Doğrusunu söylemem gerekirse Vitor Pereira beni yanıltmaya devam ediyor fakat bunu iyi anlamda söylüyorum çünkü daha önce ki maçlarda direkt atak başlamayan gol atmak için sabreden bir Fenerbahçe var iken içeride ki Lokomotiv Moskova maçında olduğu gibi ilk dakikadan itibaren hızlı tempoyla golü arayan ve golü bulunca da devamını da getirmek isteyen bir Fenerbahçe izledim derbide. Tabi aynı şeyi maçın ikinci yarısında ki Fenerbahçe için söylemek çok daha zor ama maçı hak ettiği konusunda hiç bir yanılgıya düşmüyorum.
 
Bu maçta da gördük ki Volkan Şen ve Alper Potuk geleceğe dair fazlasıyla istekliler. Onların bu başarıya aç ve kendilerini tüm futbol kamuoyuna ispatlama çabaları Fenerbahçe'ye puanlar kazandırıyor ve kazandırmaya da devam edecektir. Öyle ki Alper Potuk'un maçta ki mücadeleci görüntüsüne rağmen oyundan alınması kendi kendisine "neden ben" sorusunu sormasına sebep oldu. Pereira'nın kendi meziyetlerini göstererek Alper'e onun ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu ve üzülmemesi gerektiğini anlatması gerekiyor.
 
Şenol Güneş hocamın belkide hiç tahmin edemeyeceği gibi başladı belkide maç. Öyle olmasını oda beklemiyordu. Maç 0-0'iken biraz daha sakin ve orta sahayı ele geçirerek Fenerbahçe'yi yıkmayı düşünmüştü ama erken gelen gol tüm planları alt-üst etti. Yine de Kadıköy'deki o atmosfere ve beklenilmeyen erken gole karşı ilk yarıda birşey yapamasa da ikinci yarıda ligin nasıl lideri olduğunu göstermiş oldu Beşiktaş. Sağdan soldan gelmeye başladılar fakat bu seferde Volkan Şen'in Sosa ile olan diyaloğu kaleci Volkan'ın kısa süreli sakatlığı derken oyun çok soğudu ve Beşiktaş'ın hücum konsantrasyonu dağıldı. Tabi burada belki Cenk ikinci yarıda hemen oyuna dahil olsaydı belki biraz daha gol bulma şansı yüksek olurdu Beşiktaş'ın fakat Cenk'in 2. golden sonra oyuna alınması zaten Beşiktaş'lı oyuncularda psikolojik kabullenmişliği beraberinde getirdiği için Cenk'te çok bi katkı sağlayamadı.
 
Görünen o ki sezon sonun kadar iki takımın da amansız çekişmelerini izleyeceğiz. Gerçekten hak eden, hakemler tarafından hatalar sonucu bir yere gelebilmiş değil iyi oynadığını savunabildiğimiz takımın bu şampiyonluk kupasını kaldırmasını diliyorum.
Okunma : 1052

YORUMLAR (0)