Doğru Yoldasın Vitor Pereira


Fenerbahçe'de Volkan Şen ve Van Persie ilk 11'de. Takım sezon başına göre daha çok hücum yapıyor. Daha da önemlisi takım zorla 1 gol atarak ve kötü oynayarak kazanılan maçlara ithafen medya baskısından kurtulmuş maç fazlasıyla da olsa liderliğe oturmuş durumda. Sanırım Fenerbahçe'liler sezon başından beri en keyifli oldukları zamanı yaşıyorlar şu anda...

Türkiye'de ki futbol camiası ligde ki duruma bakarak Fenerbahçe'nin rahat bir şekilde Manisa deplasmanından 3 puanla ayrılabileceğini söyleyemezdi. Öyle ki Akhisar Belediyespor sezon başında hedefini Avrupa Kupaları olarak belirlemiş ve bu hedeften hiç sapmadan büyük takımlara karşı ortaya koyduğu futbol ile oyucusu, taraftarı ve teknik direktörü ayrı ayrı övgüleri hak etmiştir. Tabi ki bununda bilincinde olan Pereira ve ekibi her zaman ki analizini yapmış ve diğer takımlara yaptığı gibi gol atmalıyız düşüncesinden önce orta saha da oyun hakimiyetini eline geçirmiş ve daha sonra gol için rakibi yoklamaya başlamıştır. Fenerbahçe'yi çektiği 3 isabetli şutun 3'ünüde gol yaptığı için tebrik ederken Akhisar kalecesi Milan Lukac'ında hataları olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.
 
Fenerbahçe Braga karşısında da orta sahada ki kontrolü eline almak için uğraşacaktır fakat Braga gelmesi muhtemel diğer rakiplere oranla en zayıf halkalardan biri gibi gözükse de aslında son maçlarına bakıldığında o kadar da kolay elenebilecek bir rakip değil. 21 ağustos 2015 tarihinden bu yana oynadığı 24 maçta sadece 3 yenilgi almış bir takımdan bahsediyoruz. Ve bu yenilgilerin Benfica diğeri ise Sporting Lizbon'a karşı alınmış. Portekiz Ligi'nin dişlilerinden bahsediyoruz yani. Buna rağmen Sion eşleşmesinden boynu bükük ayrılabilirdi Braga çünkü defansı zaman zaman aksaklıklar yapıyor ve bunu da Pereira'nın ekibi çoktan analiz etmiştir diye umuyorum. Tabi bir artıda takımda Portekiz'li oyuncuların olması ve o ligi iyi bilmeleridir. Fenerbahçe Braga karşısında başarılar diliyorum.
Okunma : 862

YORUMLAR (0)