BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56


Gel Bakalım Fenerbahçe


Pazar akşamı izlediğim Osmanlıspor maçı sanki bana geçen sezon kaybedilen ve kesin 3 puan olarak bakılan Akhisar belediyespor maçını hatırlattı. 27. haftaydı ve o maçtan sonra "Fenerbahçe'nin rakipleri olamasada Fenerbahçe rakiplerini şampiyon yapıyor" demiştin. Nitekim bugünlerde de aynı sözlerimi tekrarlıyorum...

Fenerbahçe Kadıköy'de sıradan lig maçlarının herhangi bir tanesine çıkarken herkesin Vitor Pereira'nın Fenerbahçe'sinden beklediği 1 veya en fazla 2 farklı galibiyet idi. Herşeyden önce bazı soruları Fenerbahçe teknik heyetine ve futbolculara sormamız gerekiyor.
 
Varan 1: Pereira'nın son zamanlarda ki ilk 11'de Van Persie tercihi kendi kararımı yoksa medya baskısı mı?
 
Varan 2: Pereira Ozan Tufan'ı Klasik 10 numara pozisyonunda oynayan oyuncu(Diego, Sneijder) gibimi oynatmaya çalışıyor? Bunu yapmaya çalışıyor ise bu ne kadar doğru?
 
Varan 3: İlla ofansif orta saha yaratmak istiyor isen Fenerbahçe'ye kanat olarak değilde orta saha oyuncusu olarak gelen Alper'i neden 10 numara pozisyonuna çekip Nani'ye formasını vermiyorsun?
 
Varan 4: Şu anda Türkiye'nin en iyi kadroya sahip takımı olarak gösterilen Fenerbahçe'nin Osmanlıspor'a karşı 18 tane şut çekip bunların 15'inde isabet sağlayamaması iyi oynadığınımı yoksa kötü oynadığınımı gösterir?
 
Varan 5: "Sanki hücum anlamında sezon başından bu yana sıkıntınız var" diyen gazeticiye "Bunu sezonun geneline yayarak söylersen buna gülerim" diyen Pereira'nın takımının sezon başından beri hücum yaptığı maçlar bir elin parmaklarını geçiyor mu?
 
Bunlar ve bunlara benzer sorular en çokta şampiyonluk kaybedildiği zaman sorulur. Eğer vaad ettiğiniz amacı gerçekleştiremezseniz üzerinize gelirler fakat yaptığınız yanlışlara rağmen amaca ulaştıysanız sanki hiç hatalar yapmamışsınız gibi bir algı yaratılır. Bak Pereira burası Türkiye. Burada medya sayesinde 1 günde vezirde olursun, rezilde olursun. Ama eğer takımının oyun tarzının iyi olduğunu düşünüyorsan dediğin gibi Beşiktaş puan kaybetmeliki anca o şekilde şampiyon olabilesin.
Okunma : 1151

YORUMLAR (0)