Bir Zahmet Sen Şampiyon Olma Be Fener!


Eğer sen geçmişinde yaptığın hatalardan ötürü şampiyonluklar kaybetmişsen ve hâlâ aynı hataları tekrarlayarak başarı bekliyosan bi zahmet sen şampiyon olma be Fenerbahçe!...

Şimdi Torku Konyaspor - Fenerbahçe maçını genel olarak ele alacak olursak maçın ilk golü yani Konyaspor'un bulduğu golün tekrarını defalarca izlediğimde birden aklıma çocukken mahallede yaptığımız maçlar geldi. Zaman zaman büyüklerimizle oynamak isterdik ve bizi defansta tutarlardı bizde aman mücadele ettiği...mizi görsünler diye 3 kişi bir kişiye karşı girer ve topu alamazdık. Kademe, oyun anlayışı, adam markajı vs. gibi unsurları gözetmeden öylece rakibin üstüne giderdik. İşte öyle bir hata ile gol yedi daha 2. dakikada o çok fazla övülen Fenerbahçe'nin defans hattı. Stattaki atmosfer mi? İlk dakikalarda hemen konstrasyon olunamaması mı? Maçın öneminin ve büyüklüğünün getirdiği heyecan mı? Hayır. Ne olursa olsun şampiyon olucam diyorsan çıkacaksın ve gerçekten şampiyonluğu hak eden bir takım gibi oynayacaksın.

Devam edelim... Erkenden golü yedin, planların alt üst oldu, takım toplanamadı o yüzden hücum anlamında varlık gösteremedim ilk yarıda diyeceksin. Peki biz ilk günden bugüne kadar sormadık mı bu Fenerbahçe'nin kendine ait bir B planı yok mu diye? Evet yok ve bunu gerçekten Fenerbahçe yenik duruma düştüğü zaman daha net bir şekilde görebiliyoruz.

Neyse ki Fenerbahçe çok fazla kaleye şut atamasada Volkan Şen'in getirdiği topla Serkan Kırıntılı'nın da hatasıyla golü atıyor. Atıyor da bu Fenerbahçe golü atana kadar topa sahip olmak dışında ne yapıyor?

İkinci yarı başlıyor Fenerbahçe aynı oyun stilinde devam ederken Pereira 61. dakikada Diego'yu kenara Ozan'ı oyuna alıyor. Sanki aynı tip oyuncularmışta birinin yerine getirmediği görevi o yerine getirecekmiş gibi. Daha sonra da tamamen rakiplerine karşı kontra atak futbol oynayan Aykut Kocaman'ın öğrencileri bir kontra atakta daha hızlı oyun tarzıyla golü buluyor. Şaşırdık mı? Tabiki hayır.

Sevgili Einstein "Delilik aynı şeyi tekrar tekrar yaparak yapmak ve farklı sonuçlar beklemektir."der. Sen Fenerbahçe olarak geçen sezon ihtiyaci olunduğu halde forvet almadın rekabeti arttırmadın gol sıkıntısı çektin sonunda da Emenike'yi kaybettin. Bu sezona da şampiyonluk ve Avrupa'da başarı parolasıyla giriyorsun sadece 2 tane forvetin var biri sakatlansa yada kart cezalısı olsa kulübede oynatacak forvet oyuncun yok.

Bunun haricinde 10 numara pozisyonunda geçen sezon beklentilerin uzağında kalan Diego'ya önümüzde ki sezonda şans veriyorsun ve sezonun ilk yarısında da beklediğin sonucu alamıyorsun ama millet güzel güzel Çin futboluna oyuncu gonderirken bende göndereyim ve o parayla daha oluşturucu bir 10 numara alayım demiyorsun.

Şimdi sen hem geçmişinde yaptığın hataları tekrarlar hemde bu hatalara yenisini eklersen kusura bakmayacaksın.

Bi zahmet sen şampiyon olma be Fener!

Okunma : 994

YORUMLAR (0)