Derbiler Hata Affetmez. Atacaksın!


Herşeyden önce Türk Telekom Arena'da oynanan bu derbinin bu statta ki diğer derbilere bakılarak biraz daha sakin geçtiğini söylemek zorundayım...

Her ne kadar hakem Mete Kalkavan Podolski'nin ilk yarıda ki Gökhan'a olan müdahalesini ve ikinci yarıda ki Sneijder'in topu Nani'ye kaptırdıktan sonra gayet kasıtlı ve bilinçli olarak salladığı sert tekmeyi kırmızı kart olarak değerlendirmeyerek maçın sonucuna küçükte olsa etki yapmış olsada Podolski'nin ilk yarının bitmesine yakın a...ttığı golde verdiği doğru ofsayt kararıyla bazı kritik pozisyonlarında altından kalkmasını bildi. Tabiki maçta genel hakimiyeti elinde bulunduran Fenerbahçe'nin bu kadar pozisyon bulduğu bir maçta beraberliği hakeme yıkması anlamsız olur. Maçı iki taraf için değerlendirecek olursak;

Galatasaray beklediğim gibi taraftarını arkasına alarak kendine daha bi güvenmiş olarak Fenerbahçe'nin kalesine gitmeye çalıştı. Maçın ilk isabetli şutunu atan Selçuk'un o vuruşu sanki derbi çekişmeli geçecek izlenimini verdi bana ama dakikalar 15'i gösterdiğinde maçın spikeri sahada topla en fazla buluşan oyuncunun Muslera olduğunu söyledi. Teknik Direktör Riekerink'in sağ bekte Semih Kaya tercihi kesinlikle doğru bi karardı. Fakat koskoca Galatasaray bir Semih ile maç kazanacak değildi, takımın hücum anlamında ki silahlarının şarjörü erken bitmişti ve fark yaratacak Fenerbahçe'ye defansta korku verecek biri çıkmadı. Bilal Kısa'nın 84. dakikada şut çekmeye çalışıp ve yanlış hatırlamıyorsam yavaşça taca çıkan topu sadece bu maçta ki Galatasaray'ı değil, Galatasaray'ın bu sezon ki halini gösteriyordu resmen.

Fenerbahçe'ye gelince Pereira'ya son bikaç yazımda eleştirilerimi dile getirdim bu maçta da ilk 11'de ve bazı hamlelerde hata yaptı ancak şunu da söylemeden geçemeyeceğim.Şu Nasreddin hocanın meşhur "Hırsızın hiç mi suçu yok?" fıkrasını bilirsiniz. Nasreddin Hoca'nın birgün eşşeği çalınmış ve köylüler hocaya "Hocam sende niye bir kilit taktırmadın, niye doğru düzgün bir ağır yaptırmadın" gibi şeyler söylemişler. Nasreddin hoca da "Yahu iyi, güzel de kabahatin hepsi benim mi? Hırsızın hiç mi suçu yok?" demiş.

Şimdi biz Pereira'ya kızıyoruz orta sahada iki tane pas yapamayan Galatasaray'a karşı iki ön libero ile oynuyor diye ama bi zahmet boş kaleye kaçıran Volkan Şen, Fernandao ceza sahası içine girip bi an önce pas veremeyen Alper Potuk gibi unsurlarıda göz önünde bulundurmak lazım.

Sonuç olarak sen arama motoru indir ordan arama yap dediğin, gel kulübe üye ol dediğin, kombine al maça git dediğin, adliyeye gel destek ol dediğin taraftara bir şampiyonluk kazandıramıyorsan, Gökhan Gönül'ün dediği gibi sezon sonu sana büyük fatura çıkar.
Okunma : 859

YORUMLAR (0)