Daha Alçalmaz Bu Kartal!


Her ne kadar "En iyi savunma saldırıdır." anlayışını benimsemesem de, defans hattı güven vermemesine rağmen takımı öne geçtiği halde hücum anlayışını devam ettiren BÜYÜK TAKIM hocası, tabi ki de teorik olarak taraflı tarafsız herkesin gözünde şampiyonluğu hak edecektir. Zamanı gelince herkes iyi veya kötü ektiğini biçecektir....

Sivas deplasmanında Beşiktaş'ın işinin çok zor olduğunu düşünenlerdendim ben de. Sivasspor kümede kalma savaşı veren bir takım olarak özellikle İstanbul'...da yaşayan 1 milyon küsür Sivaslının destek mesajlarıyla tek yürek haline gelmişti. Geçen hafta Gaziantep deplasmanından 3 puanla dönmeleri onların bu lige ne kadar çok tutunmak istediklerini göstermişti bize.

Ama maalesef 3 puana çok ihtiyacı olan Sivasspor'un karşısında ligin en üretken takımı Beşiktaş olunca, Mesut Bakkal da oyun tarzını biraz daha defansa çekmiş. Mesut Bakkal'ın ilk yarıdaki katı defans anlayışı kesinlikle çok yerindeydi. Eğer 3 puan alamıyorsam, bari 1 puan kurtarayım anlayışıyla takımını sahaya sürdüğü çok belliydi. Aatif Chahechouhe gibi çok yetenekli ve takım için yüreğini ortaya koyacak oyuncuları vardı ama Cicinho'nun sakatlanması tahmin ediyorum ki Mesut hocanın hücum planlarını yıkmıştı.

İşte Beşiktaş bu katı defans anlayışına karşı mücadele etti. İlk yarıda Gomez'in bazı pozisyonlarda topu ıskalamasını saymazsak Beşiktaş ilk yarıda o her zaman alışılagelen ataklarıyla delip geçemedi rakip defansı. Ama en büyük avantajı hız ve teknik açısından çok iyi bir genç oyuncuya sahip olmasıydı.

Kerim Frei gerçekten değeri bilinmesi gereken bir isim ve değerlendirilirse Beşiktaş'a sadece maçları değil aynı zamanda çok iyi bir bonservis bedeliyle para da kazandırabilir.

Ve Mario Gomez, bir hücum oyuncusu kaleciyle karşı karşıya kaldığında topu filelere göndermek için birden çok alternatif kullanmalıdır. Kaleci ile karşı karşıya geldiğinde direkt olarak basitçe kaleye şut atan bir hücum oyuncusu, sıradan bir oyuncu olmaya mahkumdur. Fakat Mario Gomez sıradan bir oyuncu olmadığını gerçek bir golcü olduğunu daha Almanya'da göstermişti zaten.

Özellikle bu iki ismin yaratıcılığı ile Beşiktaş diğer takımların çok zorlanacağı bir deplasmandan 3 puan ile ayrıldı. Öyle tahmin ediyorum ki Beşiktaş sezon sonunda da şampiyonluk kupasını Vodafone Arena'ya götürecektir. Çünkü bu noktadan sonra ipleri elinde bulunduran taraf Beşiktaş'tır. Fenerbahçe'nin bu sezonu şampiyon tamamlaması kamuyona "Fenerbahçe şampiyon olmadı, Beşiktaş şampiyonluğu verdi" dedirtecektir.
Okunma : 855

YORUMLAR (0)