Rezil mi Olacaksın Yoksa Vezir mi?


Son 4 maçında oynadığı oyunu sezon başından beri oynayamayan Fenerbahçe için bardağın hangi tarafına bakıp da yorum yapmalı? ...

-Sezona "yıldızlar topluluğu" olarak nitelendirilen bir kadroyla giren Fenerbahçe yönetimini takdir mi etmeli yoksa o yıldızların başına çok daha deneyimli bir hoca getirmediği için kötülemeli mi?

-Yine takımın teknik direktörü ile ilgili "Van Persie mi yoksa Fernandao mu?" krizini iyi yönetemediği için Pereira'ya mı yoksa kriz yönetecek tecrübesi olmayan bir hocayı takımın başına getirdiği için Fenerbahçe yönetimine mi yüklenmeli?

-Takım, sezon başından beri iyi defans yaptığı için yüceltilmeli mi yoksa büyük bir takım sadece defansta mı iyi olur diye eleştirilmeli mi?

-Sezon başından bu yana eskisi gibi fiziksel olarak iyi durumda olmadığı için Van Persie'ye mi kızmalı yoksa ona ilk 11'de şans vermeyerek fiziksel durumunu eski haline getiremeyen Pereira'ya mı kızmalı? (Bk. Mario Gomez)

-2 Hafta önceki Mersin İdman Yurdu maçında Van Persie ve Nani başta olmak üzere takımı ıslıkladığı için Fenerbahçe taraftarına mı kızmalı yoksa taraftarı artık inancını kaybetme noktasına getiren Fenerbahçe'nin bazı oyuncularına mı suç bulmalı?

-Mersin İdman Yurdu maçıyla beraber son 4 maçta 14 gol atan Fenerbahçe'yi tebrik mi etmeli yoksa bu performansını daha önce sergileyemediği için takımı kötü olarak mı değerlendirilmeli?

Futbol aslında o kadar acımasız bir oyundur ki size sadece saha içinde adaletsiz davranmaz. Koca bir sezon boyunca yaptığınız mücadeleye bakarak, çok küçük ayrıntılarla sizi sezon sonunda herkesin karşısına ya "kahraman" olarak ya da "beceriksiz futbolcu" olarak lanse edilen bir kişi olarak çıkartır.

2006 yılında Denizlispor-Fenerbahçe maçı berabere devam ederken Appiah'ın direkten dönen bir pozisyonu vardı. O pozisyon gol olsaydı ve 2010 yılında Kadıköy'de Fenerbahçe, Trabzonsporla oynadığı maçta Onur Kıvrak'ın koruduğu kaleye çektiği 23 şutun 2 tanesini filelere göndermiş olsaydı; Türkiye'nin en çok şampiyon olan takımı olacaktı. Bununla birlikte Daum?da Fenerbahçe tarihinin en başarılı teknik direktörü olacaktı.

İşte futbolda başarılı sayılmak bu kadar zordur çünkü futbolun bir dengesi yoktur.

Fenerbahçe bu sezon kaybettiği basit puanlar yüzünden şampiyonluğu kaçırabilir. Şampiyon olma ihtimali de var tabii ki?

Ama bunu daha önce de söyledim, şimdi de söylüyorum:

Bu saatten sonra Fenerbahçe şampiyon olamaz; biraz şansı varsa, belki Beşiktaş onu şampiyon yapabilir.

 

Okunma : 964

YORUMLAR (0)