En Güzel Duyguların Katili Kim?


Ne yazık ki "EURO 2016'ya beşinci, altıncı veya sekizinci olmak için gitmeyeceğiz." deyip de 2. maçlar sonunda "Burada olmak başarıdır." anlayışına keskin bir dönüş yapılan milli takımımızın hüzün dolu hikayesini yazmak zorunda olmak bile beni rahatsız ediyor...

Ne zaman başarısızlıkla sonuçlanan her durumu kısmete dayalı olmaktan çıkaracağız bilmiyorum. Kara bulutların kapattığı güneşe ulaşmak için daha ne kadar bekleyeceğiz? Ya da daha ne kadar süre yarım kalmış mazileri başarı gibi anlatmaya devam edeceğiz?

Sen destek istedin, oynadığın her maçta stadın 4/3'ü ay yıldız oldu.

Yanında olamayanlar maçının olduğu Her gün Eyfel'i kırmızı beyaz yaptı.

Neredeyse tamamı sponsorlar tarafından karşılanarak yapılan milli takım formasını anlamsızca 159 TL'ye sattın onlar yine de almayız demedi.

Ama sen...

Sen öyle bir futbol sergiledin ki hırs yok, mücadele yok, azim yok, istek yok ve buna bağlı olarak geleceğe dair bir umut yok.

Sen sana tüm fedakarlıkları yapan taraftarına öyle sonuçlar getirdin ki; insanlar gruptan çıkabilme hesapları yapmaktan artık matematiği her geçen gün daha fazla sevmeye başladılar.

Sen başarısız olduğun halde seni eleştirdiler diye kızdın, bozuldun, örseledin. Ama unutma ki; sen gruptan çık diye 80 Milyon'un desteklemediği takım kalmadı bu turnuvada.

Ve birileri çıktı yenilgilerin ardından "OLABİLECEK HER HADİSENİN BEDELİNİ ÖDEMEYE HAZIRIM." dedi. Aman ne büyük erdemlik ama... Orman yandı kül oldu itfaiyeci işi bırakacakmış.

Taraftarının tüm fedakarlıklarına rahmen başarızılıkla evine dönen teknik ekip ve futbolcular mı yoksa bu başarızılıklar eleştirildi diye soru sormasına bile izin verilmeyen medya mensupları mı katil?

Herhangi birine değil tüm kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

EN GÜZEL DUYGULARIMIZIN KATİLİ KİM?

Okunma : 1023

YORUMLAR (0)