VEFA!


Bu golü, içindeki vefa duygusunu parayla, şanla, şöhretle kaybetmeyen tüm futbol fanatiği insanlar adına atıyorum...

Bilin ki; bu insanlar sadece yeteneklerini konuşturup ŞÖHRET olmayı değil, aynı zamanda güzel karakterlerini koruyup EFSANE olmayı kendilerine başarı şartı olarak belirlemişlerdir. Efsane olurlar, büyük olurlar ve büyük olarak kalırlar. VEFA kelimesinin karakter almış halini yansıtırlar. Peki nedir Vefa? Vefa; dostluğun asaletine, tüm yaşanmışlara ve arkasından daha neler yapacağız diye kurulan hayallere ihanet etmemektir. Vefanın en güzel örneklerini gördüğümüz gibi vefasızlığın da örneklerini çok gördük bu ülkenin futbolunda. Ama vefasızlığın adını profesyonellik koyduklarından beri her zaman normalmiş gibi gösterilmeye çalışıldı tüm yaşananlar. Ama bir çoğu ANLAMADI, ANLAYAMADI, ANLAMAK İSTEMEDİ. 

Bak kardeş! Bir takımda efsane olup sonra da o takımın ezeli rakibine transfer olursan; onlar sadece bir futbolcu kaybeder, sen ise seni seven milyonları kaybedersin. Belki para olarak kazandığın milyonlar seni zengin eder ama taraftarın sana olan kinini iliklerinde hissettiğinde her şey yerin dibine girer. O geçirdiğin en güzel zamanlar kabusun olur. Fenerbahçeli, Beşiktaşlı, Galatasaraylı; Ahmet, Mehmet, Mustafa olarak anılmak varken senin ismin sadece Ahmet, Mehmet ya da Mustafa olarak kalır. Vefalı olup parladığın yerde kalırsan, efsane; o parladığın yerin ezeli rakibine gidersen, kestane olursun.  

En güzel manzaralar en ulaşılmaz yerlerden seyredilir. Unutmayın ki, kişisel çıkarlarına tutsak olmuş hoyratların vefadan nasibi yoktur! Ve kişisel çıkarlarına tutsak olmuş hoyratlar ulaşılmaz olan güzel manzaralı yerlere hiçbir zaman ulaşamayacaklardır
Okunma : 945

YORUMLAR (0)