Fenerbahçe Dersini İyi Çalışmış!


Yeni bir sistem, yeni oyuncular, çok istekli bir grup adam ve yeni oyun anlayışı?...


Her şey mükemmel! Pereira sistemi bir dinamo gibi kurmuş sanki. Oyunculardaki istek ve yüksek mücadele herkesin favori gösterdiği Monaco'yu Kadıköy'ün çimlerine gömdü.

SKOR OYUNUN HAKKINI VERMEDİ...

Fenerbahçe maça çok istekli başladı. Takım halinde Monaco'ya "biz sizi eleyeceğiz" mesajını gayet net verdiler. Öyle bir mesajdı ki bu, maçı izleyen kişi Fenerbahçe'nin en az 2 farkla galibiyet alması gerektiğini söylemekte zorlanmaz. Ama rövanşta biraz daha geriyi düşünmek lazım. Çünkü Monaco kaybedecek bir şeyi olmadığından, kendi sahasında elindeki tüm kozlarla birlikte Fenerbahçe'nin üstüne gelecektir. Eğer akıllı ve disiplinli bir defans yapılırsa bu Fenerbahçe Monaco'yu tuş eder.

YENİLER ÇOK İYİYDİ...

Her zamanki oyun dizilimi yoksa 3-5-2 mi derken atladığımız bir unsur vardı. O da; oyuncuların bireysel performansıydı. Her ne kadar yenilen golde anlaşmazlık olsa da, defans 3'lüsü geleceğe dair umut verici. Van der Wiel oynadığı oyunla resmen bu adam Paris'te boşa oynamamış dedirtti. Fernandao sahada yok, Emenike ise kaplan gibiydi. Hele bir kıvırcık saçlı çocuk var ki ortada sormayın gitsin. Soyadını yanlış yazmış nüfus memuru; senin adın Salih Uçan değil Salih UÇurAN olmalıymış. Çünkü bu çocuk bu sene Fenerbahçe?yi uçurur.

10 NUMARAYA ADAM ARAMA...

Topu her iki kanada da havadan ve yerden yönlendirebiliyor, oyun görüşü yüksek, daha yaşı genç ama sanki takım kaptanı gibi oynuyor. Daha ne yapsın bu çocuk? Eğer Fenerbahçe 10 numara pozisyonuna bir adam alırsa Salih biter. Hem fiziksel olarak hem de motivasyon olarak? Eğer bu çocuğu korurlarsa hem etinden faydalanırlar, hem de sütünden. Yani bu da, bugün maç kazandıran adam yarın para kazandırır demek oluyor.
Okunma : 927

YORUMLAR (0)