Galibiyet Uzakta Değildi!


Razı olanlar var. Ben sevinmiyor, aksine üzülüyorum. Neden mi? Çünkü dün akşam Beşiktaş yenebileceği bir takımı 1 puan ile uğurladı Dolmabahçe zindanından. Sanki İtalya'da sahayı bu takıma dar eden Beşiktaş değilmiş gibi düşünmeye ne gerek var?...

İKİ TAKIM DA BERABERLİĞİ KOLLADI

Maçın genel gidişatı her iki takımın da arkada temkinli olduğunu gösterdi. Napoli'nin böyle oynamasını anlayabilirim, çünkü takımını ölesiye desteklemeye gelmiş binlerce taraftarın karşısında oynadılar. Bu stadyumdan ve bu rakipten 1 puan ile dönmek onlar için kötü değil. Hele ki; Arkadiusz Milik gibi golcü bir oyuncunun yokluğunda.

TALISCA'YA ÇOK İHTİYAÇ VARDI!

Bu takımdaki şansızlıklar bu takımın yakasını bir bıraksa neler olabilir diye düşünmeden edemiyorum. Şampiyonluğa oynarken de Şampiyonlar Ligi?nde oynarken de sakatlıklar bu kadar kritik zamanda, bu kadar kilit oyunculara bulaşmak zorunda mı?

Orta alanı geçtikten sonra rakibi zor durumda bırakacak pozisyonların üretilememesi Talisca'nın yokluğunun büyük maçlarda nasıl da ortaya çıktığını açıkça ortaya koydu. Hakkını yemeyelim Tolgay çalışıyor ve dün de takım için yaratıcı hamleler yapmaya gayret etti ama yetmez. Çok üzülerek belirtiyorum ki; Talisca'lı Beşiktaş Napoli karşısında çok daha başka bir oyun oynayabilirdi dün akşam.

Maçın Hakemi: Mark Clattenburg (8/10)

Hakemi çok zorlayacak sert fauller olmadı. Verdiği penaltı kararı doğruydu. Fazla tartışılacak kararlar vermedi.

Maçın Oyuncusu: Vincent Aboubakar (7,5/10)

İstekli ve mücadeleci görüntüsü, topu aldığında sadece golü düşünmekten öte pozisyon yaratma isteği ve takımına kazandırdığı penaltı ile olumlu anlamda maçta fazlasıyla ön plana çıktı
Okunma : 848

YORUMLAR (0)