Evdeki Hesap Kadıköy'e Uymaz!


Daha maçın ilk dakikasından itibaren resmen bağıra bağıra "Ben buraya 1 puan için geldim" dercesine futbol oynatan Riekerink BEY, doğru savaş stratejisini askerlerinin anlık hataları yüzünden gerçekleştiremedi ve Kadıköy'de galibiyet göremeyen hocalar listesine oda adını yazdırdı...

ÖNCE ADVOCAAT TEBRİK EDİLMELİ!

Galatasaray'ın oynayacağı oyunu doğru tahmin edip buna göre hazırlamış takımını maça. Herkes Lens ve Mehmet Topal'ın yokluğunda Galatasaray'a hiç olmadığı kadar fazla şans verirken; o, isimlerle değil olaylarla ilgilenmiş. Rakibi önce orta sahaya hakim olayım derken, o da aynısını düşünmüş. Bunun sonucunda gol için acele etmeyen ama galibiyetten emin bir takım çıkarmış sahaya.

Josef, Neustadter ve Alper ise Fenerbahçe'nin rakibe oyun anlamında üstünlük kurmasında fazlasıyla etkili oldu. Galibiyetin perde arkasındaki isimlerin arasına Kjaer ve Şener'i de ekleyebiliriz.

EN AZ SUÇLU RİEKERİNK!

Sadece bu maç için değerlendirecek olursak; bu yorumu yapmak kesinlikle doğru olur. Serdar Aziz'i oynattığı gerekçesiyle eleştirilen Riekerink'e yönetimden bu yönde baskı geldiğini biliyoruz.

Sahaya iki ön libero ile çıkarak son 17 yıldır berabere kaldığında sevinen Galatasaray camiasına bir beraberlik daha yaşatabilirdi. Tolga ve De Jong Fenerbahçe'nin ataklarını kesmek ile görevlendirilmişti. Başarısız da sayılmazlar ancak bu durum Fenerbahçe'nin kanatları kullanmasıyla sonuçlandı ve burada da Galatasaray'ın bekleri yeteri kadar başarılı olamadı.

Galatasaray'ın sezon başından beri oynadığı futbolu özetleyecek olursak; "Ver Bruma'ya çalım atsın, Bak Muslera'ya topu tutsun." şeklinde ilerliyor. Sadece iki oyuncunun yüksek performansı ile bu takımın son haftalarda aldığı kötü sonuçlar tesadüf değildir.

Maçın Hakemi: Cüneyt Çakır (8/10)

Tartışmalı kararların çoğunda doğru kararlar verdi. Penaltı ve kart tercihleri de doğruydu. Sabri'nin eliyle aldığı topu görmemesi dışında iyi bir maç yönetti.

Maçın Oyuncusu: Robin Van Persie (8,5/10)

İlk golde zor pozisyonda olmasına rağmen bekletmeden çok iyi vurdu. Kullandığı penaltıda Muslera doğru köşeyi tahmin etmesine rağmen sert ve düzgün vurarak takımına maçı kazandırdı.
Okunma : 915

YORUMLAR (0)