GÜNEŞli Günler Devam Eder!


Süper ligde derbi demek, şampiyonluğun en büyük favorilerinin kendi aralarında şampiyonu temin ettiği maçlar demek...

Ezeli rakibini kendi sahasında yenen takım rakibinin puan alamadığı bir haftada aslında 3 puandan çok daha fazlasını almıştır. Deplasmanda berabere kalan takımsa 1 puandan çok daha fazlasını almıştır çünkü rövanşta yüksek ihtimalle favoridir. Deplasmanda 3 puanı almaksa şampiyonluk yolunda paha biçilemez bir başarıdır. Beşiktaş Kadıköy'de 1 puandan fazlasını aldı.

BU PAPAZ PİLAV YEMEDİ!

2 hafta önce Galatasaray maçında ne yaptıysa yine aynı şeyleri yapmak istedi Fenerbahçe takımı. Üstelik bu kez Mehmet Topal ve Lens de vardı ama karşısında daha diri, daha oturmuş ve daha disiplinli bir takım vardı.

İlk yarı Aatıf'ın pas ve yapacağı ortalara güvenen Advocaat ikinci yarı Volkan Şen'in çalım ve hızına bel bağladı ama Beşiktaş'ın orta sahası buna izin verse defansı buna engel oldu. Zaman zaman ceza sahası içine şişirilen toplar Beşiktaş savunmasını zor durumda bıraktı. Belki bu pozisyonlar sık devam etseydi Fenerbahçe karambolde bir gol bulabilirdi. Fenerbahçe'nin maçta bulacağı bir gol Beşiktaş'ın defansta yaratacağı boşluklardan dolayı Fenerbahçe'nin önünü daha çok açabilirdi.

Fenerbahçe'ye Uefa Avrupa Liginde ki Feyenoord maçında başarılar diliyorum.

BEŞİKTAŞ'IN TEK ATIMLIK KURŞUNU!

Fenerbahçe - Galatasaray maçını iyi gözlemleyen Şenol hoca takımını ne olursa olsun boşluk vermemesi konusunda belli ki çok fazla uyarmış. Galatasaray maçında rakibi üzerine çekerek boşluklar arayan Fenerbahçe bu sefer üzerine gelecek bir rakip bulamadı ve bunun sonucunda pek bir atak gerçekleştiremedi. Maç sonunda yapılan basın toplantısında Şenol Güneş'in "Fenerbahçe'nin tuzağına düşmedik" demesi zaten her şeyi anlatıyor.

Peki Fenerbahçe bir gol bulsa Beşiktaş ne yapardı? İşte o gol belki de maçın skorunu tayin edebilirdi. Böylesine bir atmosferde Fenerbahçe gibi bir takıma karşı beraberlik golünü bulmak zor olurdu. Bir de Advocaat'ın öne geçtikten sonra Alper - Neustadter değişikliğinin muhtemel olduğunu düşünürsek Beşiktaş'ın gol bulabilmesi imkânsıza yakın bir durumdur. Dolayısıyla Beşiktaş tek şansı olan gol yememeye endeksli oyunda başarılı oldu. İyi mücadele ederek, rakibe fazla fırsat verilmeden alınan hak edilmiş 1 puan.

Beşiktaş'a Şampiyonlar Liginde ki Dinamo Kiev maçında başarılar diliyorum.

 

Maçın Hakemi: Hüseyin Göçek (6/10)

Maçın başlarında Kjaer ile Cenk Tosun'un hava topu mücadelesi sonrası Kjaer'e verdiği kart yanlıştı. Maç içinde bazı pozisyonlarda da tartışmalı kararlar verdi. Ancak yine de hakemin maçın skoruna doğrudan etki ettiğini söylemek yanlış olur.

 

Maçın Oyuncusu: Alper Potuk (6,5/10)

Eğer maçın oyuncusu bile benim gözümde 6,5 alıyorsa maçın ne kadar az pozisyon ile bittiğini tahmin etmek zor değil. Alper, özellikle ikinci yarıdaki pas alışverişlerinde ve duran toplarda yaptığı iyi ortalarla bir nebze olsun bu düşük pozisyonlu maçta ön plana çıkabildi.

 
Okunma : 1179

YORUMLAR (0)