Artık İki Takımda Önüne Bakmalı!


Son oynanan 15 maç? Tek bir kazanan ve geçmişte sahada kazandığını iddia edip şimdi sahada da kazanamayan iki takımın mücadelesi...

Coşkulu bir başlangıç ve Fenerbahçe'nin her golünden sonraki o derin sessizlik? Avni Aker'de oynanan Trabzonspor - Fenerbahçe maçlarının genel özeti. Neyse ki bu kez holiganlıktan uzak ve her şeyi kabullenmiş bir taraftar topluluğu.

TRABZONSPOR'DA SUÇLU KİM?

2010-11 sezonunda şampiyon benim diyen ancak bu tarihten sonra üstünlük kurduğunu iddia ettiği Fenerbahçe'yi nedense hiçbir maçta yenemeyen bu takımda bazı şeylerin geç fark edilmesinin sıkıntısı yaşanıyor. Trabzonspor son 5 yılda bulunduğu noktadan daha ileri gitmek bir yana yerinde bile sayamayarak geçmişte o kupayı hak ettiği olgusunu da her seferinde düşürüyor.

Tüm taraftarı ve camiayı geleceğe odaklamak yerine geçmişte yaşananlarda takılı bırakan eski Trabzonspor yönetimi hiç kuşkusuz Trabzonspor'un içinde bulunduğu durumun tek suçlusudur.

Trabzonspor Kulübü bu ülkenin en büyük camialarından biri olarak artık geçmişine bağlı kalmadan önüne bakmayı öğrenmelidir. 2010-11 sezonunda hakkıyla kazandığını iddia ettiği kupayı bugün de belli başarılara ulaşarak kanıtlamakla yükümlüdür.

FENERBAHÇE'DE ÇOK EKSİK VAR!

Ligin 4. haftasında oynanan ve Fenerbahçe'nin 5-1'lik skor elde ettiği maçta bu takımın gelecek günlerde iyi takımlara karşı çok zorlanacağını belirtmiştim. 5 tane gol atılan bir maçın ardından bunları söylemek biraz cesaret gerektiriyordu. Söylediğim sözler ne yazık ki gerçek oldu. Fenerbahçe ezeli rakipleri Beşiktaş ve Galatasaray'ın arkasında kaldı.

Sezonun ikinci yarısında o herkesin bahsettiği yaratıcı oyuncu gelirse belki ilk sezona göre daha başarılı bir performans görebiliriz. Zira bu oyuncunun Fenerbahçe'ye geliyor olması sahada ne kadar yaratıcı olabilir ki diye düşündürüyor insanı.

Her ne olursa olsun Fenerbahçe'nin şampiyonluk şansının en az diğer rakipleri kadar olduğunu söylersek herkesi kandırmış oluruz.
Okunma : 961

YORUMLAR (0)