Söyle Bakalım? Yarışın İçinde Misin?


Hangisi daha zordur? Büyük takım olmak mı yoksa büyük takım olmadan da büyük takım gibi oynayabilmek mi? Zor bir soru; ama en azından dün akşamki karşılaşma, büyük takımın öne geçtikten sonra pek hücum yapmasa da kolay kazanabileceğini gösterdi bize...

TEK MAÇLIK YALANCI BAHAR!

Fenerbahçe sezonun başından beri hep aynı şekilde kazandı. Önce golü atarak rakibin direncini kırdı, sonra pek hücum yapmasa da önde olmanın verdiği özgüvenle daha fazla koşup 1 veya 2 top kapıp maçlardan galip ayrıldı. O kadar basit bir oyun yapısı ki bu, gol atamadığın anda ne oynayacağını bilmiyorsun. Hele bir de gol yersen?  İşte o zaman kendi sahanda olsan bile ne Alanya'yı ne de Adana'yı yenebiliyorsun. Şimdi sen ligin yenilmez denilen takımını yeniyorsun ve şampiyonlukta ben de varım diyorsun, ama söyle bakalım Fenerbahçe; sen bu söylediğine kendin inanıyor musun?

İLK KEZ HERKES KENDİ YERİNDE OYNADI.

Fenerbahçe'de uzun bir aradan sonra devşirme denilen oyuncuları asıl oynadıkları bölgenin dışında kullanma geleneği bu maçta olmadı. Orta saha oyuncusu olan Alper'in sol kanatta oynamasını saymazsak Josef, Ozan ve Salih tam da ait oldukları bölgelerde oynadılar. Çok başarılı olduklarını söylemek doğru olmaz ancak bu şekilde bir istikrar devam ederse bundan sonraki süreç için başarılı bir orta saha tandemi oluşturulabilir.

SİSTEM TAKIMI = BAŞAKŞEHİR

Türkiye'de uzun zamandır duyduğumuz ama hiç kimsenin bizlere gösteremediği sistem takımı nasıl olur, bunu bu sezon görebiliyoruz. Bunun en büyük kanıtı ise Başakşehir takımının birçok mevkide çok iyi denilebilecek oyuncusunun olmamasına rağmen yine de oturan sistemle birlikte şampiyonluğun şu anda en büyük adaylarından birisi olmasıdır. Başakşehir takımının şampiyon olacağını söylemek çok iddialı bir açıklama olur, ancak bu takımın ligi Fenerbahçe ve Galatasaray'ın önünde bitireceğini düşünüyorum.
Okunma : 996

YORUMLAR (0)