BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56


Hesap Versinler


Fenerbahçe neden bu halde?...

Kimse buna katılmak zorunda değil ama bu ülkenin en güçlü kulübü Fenerbahçe'dir. Bakın en büyük demiyorum en güçlü diyorum. Ancak bu çok güçlü kulüp bugünlerde sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Taraftarı ayaklandı. Her maçtan sonra yönetimi istifaya davet ediyor. Peki bu kaos ortamı neden oldu? Taraftarlar neden bu hale geldi? Fenerbahçe neden yıllardır başarısız? Şimdi bunları madde madde yazmak istedim. Siz de okuyun bana katılacaksınız.

1-FUTBOL TAKIMI TRANSFERLERİ

Fenerbahçe her ne kadar diğer branşlarda başarılı olsa da taraftarın en büyük beklentisi futbolda. Ancak Fenerbahçe son 6 yılda 1 kez şampiyon olabilmiş. Neredeyse 10 yıldır Şampiyonlar Ligi'ne katılamıyor. Artık bugünlerde köy takımlarına da elenmeye başladı. Bunun da en büyük nedeni futbol takımındaki oyuncular daha doğrusu futbol takımına yapılan transferler. Geçen sene 70 Milyon Euro harcadılar ancak ikinci oldular. V.Persie'ler Nani'ler falan alındı ama bakıyorum hepsi cacık. Bu seneyi baz alalım. Mesela Aatıf Chahechouhe... Ya arkadaş küçümsemek için söylemiyorum ancak Aatıf kim Fenerbahçe kim? Bu adam kariyerinde ne yapmış da Fenerbahçe de katkı vermesini bekliyorsunuz. Adam Sivasspor'un en iyi futbolcusuydu. Bir kere gol kralı oldu diye aldılar ama Fenerbahçe seviyesinde değil. Taraftar da 150-200 lira bilete verip bu adamı izlemek istemez doğal olarak. Sonra Fernandao. Onu da gol kralı oldu diye aldılar. Çok enteresan Fernandao her gün kilo alıyor. Önüne top atsan koşamayacak bir fiziğe gelmiş artık. Şimdi siz bu adamı forvet diye alıp Fenerbahçe forması giydirirseniz işler karışır. Karavaev ismini söylemek bile istemiyorum. Niye alındı ne yapmasını bekliyorlar gerçekten anlamak çok güç. Zaten 3 haftadır 18'e giremiyor. Süper Lig'de hiç bir takımda oynayamayacak seviyede olan adamı Fenerbahçe, devre arasında ihtiyacı olduğu için alıyor. Daha Ozan Tufan'a verilen 8 Milyon Euro'yu Josef'e verilen 8 Milyon Euro'yu falan konuşmuyorum bile.

Şimdi buradan herkese söylüyorum. Fenerbahçe'yi bu hale getirenler HESAP VERSİNLER!

2-BAŞKAN MI SAHİP Mİ?

Bir kulüp başkanı kimdir? Kulüp başkanı, kulübünü yönetmekle yükümlü en üst konumdaki kişidir. Ancak kulüp başkanı kulübün sahibi demek değildir. Şimdi ne demek istediğimi anlatayım size. Yöneticiler falan yıllardır Aziz Yıldırım'a yağcılık oynuyor. ''Sen en iyisin başkanım.'' ''Senden büyük yok başkanım.'' falan filan. Tabii bu yöneticiler Aziz Yıldırım'a oy ata ata bu başkan büyüdü. Güçlü konuma geldi. Taraftarların da bir kısmı onun başarılı olacağına inanmaya başladı. Daha da büyüdü. Zaten ona inanmayanlar da stada giremiyor biliyorsunuz. Yani düşünsenize bir kulübün taraftarı tuttuğu takımın stadına giremiyor, takımını izleyemiyor. Şimdi Aziz Yıldırım bunları stada almıyor ama buna ses çıkaracak kimse de kalmadı. Asıl sorun bu zaten. Çünkü bütün yöneticiler Aziz Yıldırım'ın himayesi altında. Bugünlerde ona rakip olması beklenen Ali Koç bile hala Aziz Yıldırım'ın peşinden gitmek istiyor. Demek istediğim bir başkan bu kadar güçlü olmamalı. Başarısız olduğunda onun yerine geçebilecek birileri olmalı. Bu kadar koltuk sevdalısı olmak iyi bir şey değil. Nasıl başarılı olduğunda takımı daha sahipleniyorsan başarısız olduğunda da koltuğunu devretmeyi bilmek lazım.

Şimdi buradan herkese söylüyorum Fenerbahçe'yi bu hale getirenler HESAP VERSİNLER!

3-SPORTİF BAŞARISIZLIKLAR

Fenerbahçe, Aziz Yıldırım'ın başkanlık yaptığı dönemde 6 kez lig şampiyonu olmuş. Tabii bunlardan bir tanesi şaibeli. Daha belli değil yani. Ancak bu dönemde ezeli rakibi Galatasaray'ın 9 şampiyonluğunu görmüş. Bu açıdan bakarsak başarısız. Ama başarılı olduğu yerler de var. Mesela 2007'deki Şampiyonlar Ligi macerası ve 2013'teki Avrupa Ligi başarıları gibi... Ama Fenerbahçe 2008'den bu yana Şampiyonlar Ligi'ne gidemiyor. Taraftar Şampiyonlar Ligi'ni özledi. Ligde de 2-3 yıldır bir başarısızlık var. Özellikle de bu sene. Neredeyse Antalyaspor ile 4.lük yarışına girdiler. Dediğim gibi Fenerbahçe kulübünde çok enteresan şeyler oluyor. Mesela geçen sene 6. olan Galatasaray'a finalde kupayı kaybediyorsun. Bir ton para harcıyorsun Nani'yi, V.Persie'yi alıyorsun 2.oluyorsun. Artık taraftarlar uyandı. Biraz geç de olsa bazı şeyleri görmeye başladı. Bu başarısızlıklarla bu yönetimin bu kulübün başında kalması çok zor.

Sizlere satırlarca anlattım. Bu kulüp büyük bir kulüp. Bir kişi bu kadar büyük bir kulübü sahiplenemez. Hele ki başarısız oluyorsa. Aziz Yıldırım'ın ne kadar büyük bir Fenerbahçeli olduğunu söylememe gerek yok. Ama artık Fenerbahçe'nin sahibi gibi davranmaya başladı. İşte bu çok yanlış. Taraftar da aklını başına aldı ve artık buna tepki gösteriyor. Fenerbahçe kimsenin babasının çiftliği değil. Fenerbahçe'nin başarılı olmasını istiyorlarsa görevlerini artık devretmeliler.

O yüzden daha önce de yazdığım gibi bu kulübü bu hale getirenler, bu kulübe hayatını adamış ve renklerine gönül vermiş kişilere HESAP VERSİNLER!
Okunma : 959

YORUMLAR (0)