Rotasını Kaybetmiş Bir Fenerbahçe!


Sergilediği oyun yapısı ile Türkiye Ligi'nde ilk 8'e bile giremeyecek Krasnodar takımı, her kötü sonucu futbolcularına yıkan teknik direktörü Advocaat ve onun Aziz Yıldırım'ı bile geride bırakan egosu sayesinde hiç tahmin edemeyeceği kadar kolay eledi Fenerbahçe'yi...

KAZANILAN MUCİZE MAÇLAR!

Krasnodar takımının oynadığı maçlar şansa kazanılmış maçlardı;  görünen köy kılavuz istemiyor. Fenerbahçe'nin kazandığı maçlarda oynadığı takımların o dönemde aslında ne kadar kırılgan olduklarını hatırlıyoruz. Çünkü defansif yönü kuvvetli Josef-Topal tandemini Alper Potuk ile destekleyip orta sahanın hücum yönünü "Saldım Çayıra" şekline bürüyen Advocaat ve onun Fenerbahçe'si ne içerde ne de dışarda maç kazanmayı doğru düzgün hak ediyor.

Dünya'da 10 numara pozisyonunda oynayacak bir oyuncuya sahip olmayan takımların genellikle 4-4-2 diziliminde oynadıklarını ve 2 santrafordan birinin pivot birinin de gezici olarak görev alması gerektiğini bilmeyen "Sözde Tecrübeli" Dirk Advocaat, Fenerbahçe'de başarısızlık basamaklarını hızla tırmanmaktadır ve tırmanacaktır.

BAŞKAN BU SESE KULAK VERMELİ!

Fenerbahçe taraftarının son zamanlarda resmen tezahürat haline getirdiği "Yönetim İstifa" söylemi Krasnodar maçında daha bir farklı duyuldu. Taraftar öylesine candan, öylesine içten ve daha önemlisi öylesine coşkulu bir şekilde dile getirdi ki bu isteği; bu artık başarısızlıktan dolayı oluşmuş bıkkınlığın ve çaresizliğin yakarışıydı. Her biri Aziz Yıldırım ile karşı karşıya gelse gözlerinin içine baka baka "Git Artık!" diyecek kadar kararlıydılar. Fenerbahçe'yi belli başarılara ulaştırmış hocaları gözünü kırpmadan gönderen başkanın Vitor Pereira'ya 70 Milyon Euro harcayarak teslim ettiği takımın şampiyon olamaması ve Yıldırım'ın o hocaya o dönemde sahip çıkması gibi nedenleri düşünürsek taraftarında pek haksız olmadığını görebiliriz.

Okunma : 938

YORUMLAR (0)