Galatasaray Gün Geçtikçe Kötüye?


Ortaya koyduğu futbol ile bir tek kendi taraftarını değil rakibi Beşiktaş'ı bile şaşırtacak şekilde etkisiz oynayan Galatasaray ile her zamanki oyunundan hallice bir görüntü çizen, şampiyonluk kapılarına her hafta daha çok yaklaşan Beşiktaş'ın yoğun tempodan uzak bir mücadelesiydi dün akşam izlediğimiz...


GALATASARAY BU DEĞİL!

Dolu tribünlere rağmen sıradan bir lig maçı bile değilmişçesine topa dokunan futbolcularıyla Galatasaray, küme düşmesi kesinleşmiş herhangi bir Anadolu takımından farksızdı. Rakip kaleye gitmek konusunda sanırım Fenerbahçe'yi kendine örnek alan Galatasaray, bir kaç hafta öncesinde yapabildiği ceza sahası önünde topla buluşma yetisini de Fenerbahçe gibi tamamen kaybetmiş. Tabii ki bununla birlikte Tudor'un sistem değişikliği, Podolski'yi forvet olarak değerlendirmesi gibi sebeplerde var. Önümüzdeki yıllarda Şampiyonlar Ligi'ni kazanacak kadroyu kurmak istediklerini söyleyen Levent Nazifoğlu'nun, kadrosundaki oyuncuları ve teknik direktörünü bu bağlamda bir kez daha sorgulamasını öneririm.

BEŞİKTAŞ ŞAMPİ....

Ligin bitmesine daha çok zaman olmasına rağmen gördüklerimizle Beşiktaş'ın artık şampiyonluğunu öngörmek zor değil. Galatasaray karşısında alınan altın değerinde 3 puan sadece şampiyonluk şansını arttırmakla kalmadı hem de Uefa Avrupa Ligi'ndeki maçlar için gerekirse ligde puan kaybedilebilmesinin kredisini sağladı. Böyle bir fırsatı belki de yarım asırda bir yakalayacak Beşiktaş, ligde biraz daha ağırdan alarak Avrupa'ya yoğunlaşmalı ve bu kadro yapısı ile ciddi bir başarı yakalamalıdır ve yakalayacaktır.

Beşiktaş'a Uefa Avrupa Ligi yolunda başarılar diliyorum.
Okunma : 864

YORUMLAR (0)