İyi Maç Kötü Hakem


Fenerbahçe, haftalardır kazanamadığı Süper Ligde Kadıköyde Osmanlısporu, Mehmet Topalın son dakika golüyle 1-0 yendi...

Başlıkta da yazdığım gibi maç çok güzeldi. Ben çok keyif aldım. Maçta bütün futbolcular iyi niyetliydi ve son dakikaya kadar bize çok dirençli bir maç izlettiler. Fakat hiç de şaşırmadığım ve her hafta alıştığım olay yine bu hafta da başıma geldi. 90+1'deki Mehmet Topal'ın pozisyonu... Bütün maçı aldı götürdü. O yüzden bu yazımda maçın içine fazla girmeyeceğim. Bu yazımda gecenin kötü yanını yazmak istiyorum.

HAKEMDEN 2 PUANLIK ASİST

Öncelikle bu hakem arkadaşımız Alper Ulusoy'un FIFA kokartı yarın iptal edilmeli. Böyle FIFA hakemi falan olmaz. Bana hikaye atmayın. Pozisyon yüzde yüz el ve sen yüzde yüz görüyorsun. Önün açık, pozisyonu net görüyorsun ama veremiyorsun. Ben Alper Ulusoy'u uzun zamandır takip ediyorum. İnanılmaz hatalar yapıyor. Yani akla mantığa aykırı. Şimdi Osmanlıspor futbolcularının yerine koyun kendinizi. Adamlar 90 dakika koştu, çabaladı. Fenerbahçe futbolcuları da aynı şekilde mücadele etti. Ama sen güzel bir maçı berbat bir hale getiriyorsun, kirletiyorsun. Mehmet'in eliyle aldığını görüyorsun ama vermiyorsun. Çok enteresan, söyleyecek bir şey bulamıyorum. Maçı keyifle izledim ancak sonucun böyle olmasına üzüldüm. Şunu da ekleyeyim bu ''hakem'' arkadaşımız en az 1 ay maç falan yönetemez diye düşünüyorum. MHK yetkilileri de bu hakem arkadaşımızı iyice izlesin. Hakemlik konusunda büyük sıkıntıları var, henüz yaşı da gençken bence başka bir mesleğe yönelmeli.

Ayrıca Mehmet Topal'a da yakıştıramadım. Çünkü yıllardır karakteri ve kişiliğiyle ben dahil çoğu futbolseverin sempatisini kazanan bir oyuncuydu. Ama bugün bana göre o sempati çok çok azaldı. Mehmet gibi bir oyuncunun bu şekilde bir gol atıp, secdeye yatmasına çok üzüldüm.

ATINÇ'IN POZİSYONU FARKLI

Şimdi bana soracak Fenerbahçeliler, dün Beşiktaş'ın pozisyonunda da el vardı. Ona niye bir şey demiyorsun diye. O pozisyonla bu pozisyon çok farklı. Orada Atınç, elini kurtarmak istiyor. Tam olarak net bir penaltı yok orada. Ayrıca o maçta hakem görememiş de olabilir. Çünkü top Atınç'ın önüne düşüyor. Orada hakemin açısı daralıyor .Ancak bu Mehmet Topal'ın pozisyonu kasıtlı ve hakem yüzde yüz görüyor. Mehmet Topal, eliyle topu önüne indirip, gol atıyor. İki pozisyon birbirinden farklı. Aynı kefeye koymamak lazım.
Okunma : 694

YORUMLAR (0)