Hayat Öpücüğü


Riekerink'in neden gittiğini anladınız mı şimdi? Senin elinde Eren Derdiyok gibi forvet oyuncusu varken sen aylardır Podolski'yi santrafor oynatıyorsun...

Tudor'un gelme sebebi bu işte. Takımı izliyor ve adaleti dağıtıyor. Geçen hafta derbide sakat olduğu için ilk 11'de başlamamıştı Eren. Ancak bu hafta iyileşti ve ilk 11'de başladı. Kuşkusuz attığı iki golle de maçın adamı oldu. Oyuna bakacak olursak da Galatasaray mücadele falan ediyor, çabalıyor ama iyi oynadığını söylemek yanlış olur. Tudor, takımına bir şeyler aşılamış bu belli. Özellikle de hırs ve savaşma gücünü takımda rahatça görebiliyoruz. 

ALİ PALABIYIK BIRAKTIĞI YERDEN

Ali Palabıyık en son Beşiktaş-Fenerbahçe maçını yönetmişti. Çok kötü bir performans sergileyip Beşiktaş'ın kaybetmesine neden olmuştu. Bir ay aradan sonra ilk kez Süper Lig'de bir maça atandı. O da bu maç(!)... Ancak hala değişmemiş, hala inanılmaz hatalar yapıyor. Bu düşüncelerim sadece Ali Palabıyık üzerine değil, MHK'nin bütün hakemleri için söylüyorum. Her hafta bir takımın hakkı yeniliyor. Yazık, bu işte milyon dolarlar dönerken, maçta adaleti dağıtması gereken kişinin bu kadar çok hata yapması Türk futbolunun ne derece kötü durumda olduğunu da gözler önüne seriyor. Şimdi maçtaki pozisyonlara gelirsek öncelikle sen Chedjou'nun pozisyonunu nasıl oynatırsın arkadaş? Mbilla, Chedjou'yu pideyi fırına verir gibi ittiriyor. Ama sen oynatıyorsun, sonra gol oluyor. İkinci bir hata olarak da, madem Bruma'yı tehlikeli hareketten attın, peki Carole'un kafasının yarıldığı pozisyonda neden Chico'ya sarı göstermiyorsun? İkisi de aynı pozisyon. Tudor'u neden attın diyemem çünkü ne dediğini ne yaptığını tam bilemiyorum. Bu Ali Palabıyık kardeşimize de bir tavsiyem var, çok antipatik davranıyorsun, antipatik hareketler yapıyorsun. Bence gerek yok. 

GÜZEL MAÇTI

Maç çok güzeldi. Ben keyif aldım. Hem beş gol izledik hem çok sert ve mücadele dozu yüksek bir oyun vardı sahada. Yine istemediğimiz şeyler ve hatalar oldu ama bunlara artık alışmak lazım. Galatasaray'da Eren ve Bruma çok iyiydi. Sahanın kötüsüne gelecek olursak bana göre en kötüsü Selçuk İnan'dı. Yani Selçuk bu değil. Devamlı yana ve geriye top atıyor. Bu da taraftarın hoşuna gitmiyor doğal olarak. Antalyaspor takımı da sağlam bir takım. Lige kötü başlamışlardı ancak görüyoruz ki şu aralar çok iyi durumdalar. Bir konuya daha değinmek istiyorum. Bu Antalyaspor'un forvet oyuncusu Mbilla hakkında. Futbol bildiğimiz üzere sert ve darbeli oyundur. Birileri çıkıp Mbilla'ya söylesin bir maçta 10 kere yere yatılmaz. Tamam belki uzatma 6 dakika verilmiş olabilir ama Mbilla, oyunun akışı ve temposunu çok etkiledi. Biraz daha dayanıklı olması lazım. Eğer olamıyorsa ona masa başı bir iş öneririm.
Okunma : 653

YORUMLAR (0)