Fenerbahçe Geri Döndü


Ne yalan söyleyeyim herhalde ben dahil herkes maç 2-0 olunca Fenerbahçe'nin bu maçı kazanabileceğini düşünmemiştir. Ancak Fenerbahçe bizi yanılttı. 2-0'dan geri gelip maçı 3-2 kazandı. Şimdi bu nasıl oldu? Öncelikle maçı özetlemek istiyorum...

OYUN ANALİZİ

Fenerbahçe, 2-1'den sonra oyunu domine etti ve adeta Alanya'ya pozisyon vermedi. Alanya takımı da belli ki zayıf takım. Yani bir takım 2-0'dan 3-2 maçı veriyorsa bunun bahanesi olmaz. Zaten ligin en çok gol yiyen takımı olmakla beraber inanılmaz yeteneksiz futbolcuları var. Fenerbahçe cephesine bakarsak Lens'in yine iyi oynadığını söyleyebilirim ancak Ozan'ı beğenmedim. Orta sahada çok top kaybı yaptı. Alper de 1-2 aydır formda, onu da söylemeden geçmeyeyim. 

Alanya'nın hücum hattı gayet iyi ama çok kötü savunma oyuncuları var. Acaba bu oyuncuları nereden buluyorlar onu da merak ediyorum. Bu sene ligde kalırlar gibi duruyor. Çünkü Gaziantep, Rizespor ve Adanaspor bana havlu atmış gibi geliyor. Yani maçlarına falan bakıyorum, ligde kalabilecek seviyede durmuyorlar ama yine de büyük konuşmamak lazım. Bilirsiniz burası Türkiye, futbolda neyin ne olacağı hiç belli olmuyor.

MHK'YE ANLAM VEREMİYORUM

Ben bu MHK'ye anlam veremiyorum. Geçen hafta Fenerbahçe-Osmanlıspor maçını katleden Alper Ulusoy'a maç vermiyorsun da neden Antalyaspor-Galatasaray maçını katleden Ali Palabıyık'a böyle önemli bir maçta görev veriyorsun? Aklım mantığım ermiyor. Şimdi bu Ali Palabıyık, Bruma'nın pozisyonunda çifte standart yaptı, Chedjou'nun pozisyonunda faul vermedi ve gole sebep olmuştu, maça da doğrudan etki etmişti. Fakat şimdi bakıyorum Alanyaspor-Fenerbahçe maçını kuzu gibi yönetiyor. Çok sakin, kimseyle konuşmadan etmeden maçı yönetiyor. Peki arkadaş bu adam geçen hafta neden böyle değildi? Bir haftada ne değişiyor? Madem bu kadar iyi maç yönetebiliyor, neden geçen hafta Galatasaray'ın maçını katletti? 

İnanın her hafta herhangi bir hakemle ilgili olumsuz eleştiri yapmaktan sıkıldım. Ama sizlerde görüyorsunuz. Bu MHK ile bu hakemlerle bu lig dönmez. Bir ay önce koşu testini geçemeyen Fırat Aydınus'u, haftalardır hakemler tarafından doğranan Galatasaray'ın maçına veriyorsun. Artık söyleyecek bir şey bulamıyorum. Video hakem midir nedir bir an önce gelsin kurtarsın bizi.

 

 

Okunma : 655

YORUMLAR (0)