Kaptan Gemisini Kurtardı


Yine şans Galatasaray'a güldü. Geçen hafta da son dakikada kazanmışlardı. Bu hafta da öyle oldu. Son dakikalarda frikik ustası Selçuk İnan sahneye çıktı ve adeta gemisini kurtaran isim oldu...

OYUN ANALİZİ

Oyuna gelirsek ilk yarıyı Galatasaray'ın domine ettiğini söyleyebiliriz. Daha maçın ilk dakikasında gelen gol Galatasaray'ın moralini bozdu demeye kalmadan üç dakika sonra Galatasaray penaltı kazandı ve skoru eşitledi. İşte bu dakikadan ilk yarının sonuna kadar top Galatasaray'daydı. Bir ara topla oynama yüzdesi %75'lere geldi. Ancak Gençlerbirliği'nin de topun arkasında iyi duran bir takım olduğunu gördük. İyi savunma yaptılar. İkinci yarıda daha da iyi oynadılar. Galatasaray'da yorulunca beraberliği buldular. Tabii bunda en büyük katkı Tolga Ciğerci. Ya kardeşim voleybol mu oynuyorsun yoksa basketbol mu? O el niye oraya kalkar? Ya maçı kaybetseydiniz o zaman ne olacaktı? İki takım da maçı kazanabilirdi ama şans yukarıda da yazdığım gibi Galatasaray'a güldü ve Galatasaray bana göre çok çok önemli bir üç puan aldı. 

TUDOR'UN ELİ DEĞMİŞ

Bu takımda iki üç haftadır gözle görülebilen bir değişiklik var. Takım çok koşuyor, çok mücadele ediyor ve en önemlisi son dakikaya kadar maçı bırakmıyor. Tabii Tudor'un antrenman sistemiyle çürük elmalar da ortaya çıktı. Tudor'un antrenman temposu çok yüksek. Bazıları dayanamıyor sakatlanıyor. Sakatlansınlar sıkıntı değil. Galatasaray gibi bir kulüpte sağlam futbolcular oynamalı. O formayı hakeden giymeli. İşte Tudor'un en büyük felsefesi de bu ve bunu takıma yansıtmış gibi görünüyor. Kim hakediyorsa ona veriyor formayı. Sneijder'e gelince yeni sistemde oynar mı oynayabilir mi bilmiyorum ama Tudor onu gelecek sezon düşünmüyor gibi ki düşünmemekte de haklı. Çünkü Sneijder 1.5 sezondur yatıyor. Bir şey yaptığı yok. Sene sonuna kadar kendine çekidüzen vermezse gitsin zaten. Hiçbir oyuncu oynadığı kulüpten büyük değildir. Tudor ile Galatasaray adına güzel günler görüyorum. Önümüzdeki sezon farklı bir Galatasaray olabilir.

HAKEM AYDINUS'U BEĞENDİM

Dün yazdığım yazıyı okuduysanız eğer Aydınus'tan korktuğumu söylemiştim ancak Fırat Aydınus beni çok şaşırttı. Öncelikle Galatasaray'ın penaltı pozisyonu çok tartışıldı ama pozisyon penaltı. Ahmet Oğuz ne kadar elini kurtarmak istese de topa kolu değiyor ve kendine avantaj sağlıyor. O yüzden o pozisyondaki karar doğru. Podolski'nin pozisyonu net kırmızı kart ama pozisyon kör noktada onu görmesi çok zordu ki göremedi. O yüzden o pozisyonda neden kırmızı göstermedi demek haksızlık olur. Gençlerbirliği'nin penaltı kazandığı iki pozisyonda yüzde yüz penaltı. İki pozisyon üst üste penaltı vermesini de ayrıca tebrik ediyorum. Baskı altında kalmadı. Genel olarak Fırat Aydınus'u beğendim. 
Okunma : 747

YORUMLAR (0)