Helal Olsun Sergen


Ligin ilk yarısında herkesin küme düşmesi kesin gözüyle baktığı Kayserispor bakın şimdi ne halde. Kuşkusuz bunda en büyük faktör Sergen Yalçın....

Sergen, takımı bambaşka bir havaya sokmuş. Fener'e 4 attı, Galatasaray'ı gitti Arena'da yendi ve Beşiktaş ile deplasmanda berabere kaldı. Şimdi bunların hepsi şans olamaz. Elbetteki bu takım bir şeyler oynamak istiyor, çabalıyor ve mücadele ediyor. Adamlar ligde kaybetmeyi unutmuş durumdalar. O yüzden öncelikle Sergen'i daha sonra Kayserispor'u tebrik etmek istiyorum. Helal olsun.

BEŞİKTAŞ'A RAHAT BATMIŞ

Belli ki Beşiktaş'a rahat batıyor. Olympiakos maçını çıkarırsak ligde oynadığı son iki maçta da o alışılageldik güzel oyununu sahaya yansıtamadı. Tabii bu maçta Quaresma ve Gökhan Gönül'ün yokluğu da puan kaybının sebeplerinden biriyidi. Kayseri diri takım, sağlam takım. Zor maç olacağı belliydi.

Oyuna bakacak olursak Beşiktaş'ın orta sahası bugün kötüydü. Oğuzhan her ne kadar son dakikada sahneye çıksa da özellikle ilk yarıda hiçbir şey yapmadı. Talisca yine iyiydi, onu beğendim. Şut deniyor, sağa sola ileriye paslar atıyor adam çabalıyor. Atiba'ya söyleyecek bir şey yok zaten. Adam her maç aynı her maç iyi. Hatta bazen kendinden beklenmeyen şeyleri bile yapıyor. Bu maçta kale çizgisinden top çıkardığı gibi. Çok verimli bir futbolcu çok. İyileri sayıyoruz ama sahada kötü yok mu? Olmaz mı arkadaş çok var. Maçın belki de en kötüsü Cenk'ti. Babel de çok kötüydü. Yani Cenk neyse adam 10 maç iyi 1 maç kötü, o kadar da olsun ama bu Babel şaka gibi. Ben anlam veremiyorum. Babel geldiği günden beri ne yapmış? Ne katkı vermiş? Ben beğenmiyorum Babel'i. Şenol Güneş'te her gün düşünüyordur Olcay ile Kerim'i keşke yollamasaydık diye.

Şimdi insanlar söylüyor. Puan kaybı olabilir falan filan. Olabilir tabii. Çok doğal. Hala şampiyonluğun en büyük adayı ama bir sürpriz olursa da şaşırmamak lazım.

HAKEMLİK BİR ŞEY OLMADI

Maçta hakemlik bir şey olmadı. Yani hakemin inisiyatifine kalmış, yorum gerektirecek bir pozisyon olmadı. Cüneyt için rahat maç oldu. O da buna sevinmiştir. Çünkü bildiğimiz üzere rahat olmayan maçları pek de iyi yönetemiyor. O yüzden hakemi beğendim ya da beğenmedim demem yanlış olur. Sakin maçtı. O da gördüğünü çalmaya çalıştı. 

 

 
Okunma : 648

YORUMLAR (0)