Beşiktaş Yorulmuş


Çok sert ve çekişmeli bir maçtı. İki takım da dengeli oynamaya çalıştı ama gözle görülen o ki Avrupa serüveni Beşiktaş'ı yormuş...

BEŞİKTAŞ ÇOK YORULMUŞ

 Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi son 16 turunda Olympiakos ile iki zorlu maç yaptı. Yorulacağını biliyordum ama bu kadar yorulacağını tahmin etmemiştim. Çünkü Beşiktaş sağlam takım, diri takım. Tabii Antalyaspor'u da es geçmemek lazım. Lige ne kadar kötü başlasalarda bu dönemde inanılmaz doğru futbol oynuyorlar. O yüzden Beşiktaş dahil her takımın çekineceği bir deplasman Antalya deplasmanı. Nitekim de Beşiktaş maça çekinerek başladı. Antalya da Beşiktaş'ın fazla üstüne gitmek istemeyince ilk yarıda fazla pozisyon olmadı. İkinci yarı da böyle başladı ve devam etti ancak Aboubakar'ın saçma sapan bir nedenden dolayı gördüğü kırmızı karta kadar. O dakikadan önce belki Beşiktaş 2 puan kaybetmiş olacaktı ama o dakikadan sonra bence Beşiktaş 1 puan kazanmış oldu. Beşiktaş kazanabilseydi çok önemli bir üç puan almış olacaktı ama bu oyun ve bu yorgunlukla da kaybetmemesi kötü değil.

ŞENOL GÜNEŞ AKIL ALMAZ HATALAR YAPIYOR

 Şenol Güneş, Beşiktaş'ın buralara gelmesinde, bu kadar iyi oyun sergilemesinde en büyük pay sahiplerinden biri ama bazen gerçekten akıl almaz hatalar yapıyor. Kayserispor maçında hem Aboubakar hem Cenk ile başlaması büyük hataydı. Çünkü oyun istediği şekilde gitmediği takdirde hamle şansını kısıtlamış olacaktı zaten öyle de oldu. Bu hafta Antalya maçında da hatalar yaptı. Olympiakos maçı bitmiş, neredeyse bir saat on kişi oynamış bu takımın aynı on bir ile çıkması yanlış. Takımın yorgun, bunu en iyi Şenol Güneş'in görmesi lazım. Bazı bölgelerde rotasyon yapabilirdi diye düşünüyorum. Ayrıca Şenol Güneş'in bu Quaresma ile ne alıp veremediği var onu da anlamış değilim. Senin takımında zaten fazla kanat oyuncusu yok. Cenk'i Aboubakar'ın yerine sokarsan bir şey diyemem doğrudur ama Quaresma gibi süratli, iyi orta açabilen, her an her yerden kilit pas atabilen bir oyuncu yerine hantal bir adamı sokarsan o zaman zaten iyi oynamadığın bir maçta pozisyon bulma ihtimalini azaltırsın, tıpkı bu maçta olduğu gibi.

MHK ATAMA YAPMAYI BİLMİYOR

 Bir ülke futbolunun gelişmesinde en önemli faktörlerden birisi kesinlikle hakemlerdir. Herkes görüyor, bizim hakemlerimiz formsuz ama benim bazen bu MHK'yi aklım almıyor. İyi olan hakemi gidiyorsun neredeyse taraftarsız oynanan Fenerbahçe-Konyaspor maçına veriyorsun. Bütün zor maçları da bu Mete Kalkavan'a veriyorsun. Mete'yi daha önce de gördük. Kaldıramıyor bu tarz ağır maçları. Bu maçı da çok iyi yönetmediğini düşünüyorum. Yani Aboubakar'ın pozisyonu yüzde yüz kırmızı kart onunla ilgili bir eleştirim yok ama maça çıkmadan çok baskı altında kaldığını düşünüyorum. Bazı pozisyonlarda da kurnazlık yapıyor. Çok akıllı bir hakem ama onu bu tarz maçlara vermemek lazım diye düşünüyorum. Onu daha çok orta sıraları ilgilendiren maçlarda kullanmak lazım. Ben olsam mesela bu maça Fırat Aydınus'u verirdim ama nerede zor maç varsa oraya Mete Kalkavan'ı veriyorlar. Bu MHK'yi anlamak çok zor. Bana göre atama yapmayı bilmiyorlar.

Okunma : 819

YORUMLAR (0)