Skor Yanıltmasın


Fenerbahçe, son beş haftada dört galibiyet almış ve on gol atmış durumda ancak tabela insanları yanıltıyor. Skorlara aldanmayın. Fenerbahçe oyun anlamında kötü durumda. Taraftarın da maçlara olan ilgisine bakarsak bu durumu bildiği kesin...


FENER'İN OYUN FELSEFESİ YOK

Kadıköy'de maçı yedi bin küsür kişi izlemiş, işte oyunun özeti de analizi de bu. Başlıkta da dediğim gibi Fenerbahçe'nin maç skorları sizi yanıltmasın. Fenerbahçe kötü oynuyor. Oyuncular ölü gibi. Kendi evinde oyun oynuyorsun ilk 45 dakikada pozisyonun ve şutun yok. İlk golünü sen değil Akhisarlı oyuncu attı zaten. Attığın ikinci gol de geçen haftadaki Karabük maçı golüne benziyor. V.Persie vurdu, Josef ayağına dolandı, önüne düştü ve gol oldu. Yani anlatmak istediğim şu Fenerbahçe'nin bir oyun felsefesi yok. Ne oynadığı belli değil. Ne yapmak istediği belli değil. Sanki doğaçlama maça çıkmış gibi oynuyor. Son maçlarda şansın da yanlarında olmasıyla beraber iyi puan topladılar ama bu oyun Avrupa için yetmeyebilir. Dün kaybeden Trabzon'a bakın bir de bugün kazanan Fenerbahçe'ye. Yarın Galatasaray, Başakşehir'i yenerse Fenerbahçe'nin işi daha da zora girecek çünkü haftaya Türk Telekom Arena'ya gidiyorsun. Tabii Galatasaray çok iyi oynuyor falan da demiyorum ama Tudor'dan sonra takımda bir değişim, bir gelişim var. Takım ilerleme katetmiş. Maçlarda ortalama 115 km koşuyor. Fenerbahçe bu oyunla gelirse Arena'ya maç bitsin diye dua eder. 

ADVOCAAT'IN NE YAPTIĞI BELLİ DEĞİL

Sezonun başından beri Advocaat bu takımda. İyi günleri de oldu kötü günleri de fakat şu an takımın olduğu sıraya bakarsak Advocaat'ın başarısız olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Tabii başarılı ya da başarısız olması bir yana, bazen Advocaat'ın ne yaptığını da anlayamıyorum. Advocaat takımdan memnun değil, oyuncularıyla da arası çok iyi sayılmaz ki bunu herkes biliyor. Şimdi Akhisar maçında bakıyorum, maçta oyuncu değiştirmiyorsun. Son yıllarda ben bir maçta oyuncu değişikliği yapmayan bir antrenör görmedim. Siz gördüyseniz söyleyin. Takım koşamıyor, hali kalmamış sen hala oyuncu değiştirmiyorsun bu nasıl iş? Haftalardır iyi bir Fabiano varken sen yeni sakatlıktan çıkmış, iki maçta bir otuz metreden gol yiyen Volkan'ı oynatıyorsun. Bence bu da yanlış. Fabiano, Volkan'dan daha formda. Onun oynaması gerekir ki Volkan yine hatalı bir çıkış yaptı ve maçta penaltıya sebep oldu. Şimdi sen bu hataları yapıyorsun Advocaat, ama maç sonrası açıklamalarda da oyuncularına sallıyorsun. Bu açıklamaları yapmak için senin hatasız olman lazım ama senin de çok hatan var, hem de saymakla bitmiyor. O yüzden bence bir şapkayı önüne koyup bir düşünmelisin. Ondan sonra oyuncularınla ilgili eleştirini yaparsın.
Okunma : 742

YORUMLAR (0)