BU SİTE SATILIKTIR

0531 294 83 56


Hakem Galibiyete Gölge Düşürdü


Beşiktaş, çok önemli bir virajı geçmeyi başardı ve şampiyonluk yolunda büyük bir avantaj elde etti....

BÜLENT YILDIRIM MAÇIN ÖNÜNE GEÇTİ

Bir yanda haftalardır kötü giden ve adeta dibe vuran, kümede kalma savaşı veren Bursaspor, diğer yanda şampiyonluğa oynayan Beşiktaş... Şimdi bu maç önemli bir maç. Biri kalmaya diğeri zirveye oynuyor ama sen gidiyorsun bu maça Bülent Yıldırım'ı atıyorsun. Olacak iş mi bu Merkez Hakem Kurulu? Olacak iş mi bu Yusuf Namoğlu? Bülent'i cümle alem biliyor. Adamın son iki senedir yönettiği başarılı maç yok ve hala siz bu adama maç veriyorsunuz. Bülent Yıldırım'ın son maçlarında yaptığı hatalarla kariyeri bitmesi gerekir. Galatasaray-Beşiktaş derbisinde penaltıyı verdi sonra autu gösterdi. Karabükspor-Fenerbahçe maçında Kjaer elle oynadı penaltıyı vermedi dönen top gol oldu. İki hafta önce de Çaykur Rizespor-Başakşehir maçında son dakikalarda saçma sapan penaltı verdi maç berabere bitti. Bu haftadaki Bursaspor-Beşiktaş maçındaki hatalarını yazmak bile istemiyorum.

Anlatmak istediğim bu hakem arkadaşımız bir dönem başarılı olmuş ama artık yeteneklerini gösteremiyor. Hakemliği bırakması lazım ama niye bıraksın ki? Bu hafta kötüydü. Haftaya ceza olarak maç almaz sonraki hafta yine bu MHK, Bülent'e maç verir, yine bir takımın canı yanar. Kimse kusura bakmasın geçen sene ve bu sene hakem performansları fiyasko. Yusuf Namoğlu bu işi yapabilecek olsaydı şimdiye kadar bir gelişme olurdu zaten bence daha fazla zorlamasın işler daha da kötüye gider.

GALİBİYETE GÖLGE DÜŞTÜ

Beşiktaş, Galatasaray derbisinden sonra şampiyon oldu demiştim ama kendi işlerini kendileri zora soktu. Bir ara herkes acaba mı dedi ama Beşiktaş özellikle bu maçtan sonra şampiyonluğu vermez diye düşünüyorum. Şimdi Bursaspor sıkıntılı bir takım. Son üç maçta 16 gol yemiş. Beşiktaş'ta baskı altında çünkü haftalar sonra Başakşehir'e geçici de olsa liderlik koltuğunu kaptırmış. O yüzden maç dengeli başladı. Bursa seyircisiyle beraber verebildiği mücadeleyi verdi, elinden geleni yaptı. Maçı kalite farkıyla ve daha iyi bir takım olma avantajıyla Beşiktaş kazandı.

Peki ya Quaresma? Ya arkadaş sen nasıl bir profesyonelsin? Taraftarın sana aşık, takım arkadaşların sana saygı duyuyor ama senin sahada yaptığın hareketlere bak. Ya sahada bir tane hakem olsaydı da atılsaydın ve maçı kazanamasaydınız o zaman taraftara nasıl hesap verecektin? Ama Quaresma da haklı bir yönden. Sahada hakem yok ki adam istediğini yapar, yaptı da zaten. Şenol Güneş devre arası çıkarır mı dedim ama soyunma odasında uyarmış belli ki ikinci yarı daha sakindi. Beşiktaş'ın iyilerine gelince Tolgay birkaç haftadır çok iyi. Aboubakar da ikinci yarıdaki formunu koruyor. Cenk biraz düşüşteydi ama o da attığı golle beraber moral buldu. Beşiktaş kazandı, hakederek kazandı ama kimse bu konuyu tam bir açıklık getiremiyor ben dahil çünkü maalesef maçın hakemi Bülent Yıldırım, Beşiktaş'ın galibiyetine gölge düşürdü.

Okunma : 977

YORUMLAR (0)